League of Legends w solowej grze. Riot Games zapowiedział Ruined King: A League of Legends Story

Riot Games zapowiedział pierwszą solową i fabularną grę w świecie League of Legends. Ruined King: A League of Legends Story będzie strategią turową. Nowa produkcja twórców LoL'a pojawi się na początku 2021 roku.

League of Legends to od lat najpopularniejsza gra na świecie. Liczba aktywnych użytkowników wynosi około 80 mln, a codziennie produkcje odpala ok. 27 mln graczy. W ciągu 11 lat od premiery gry Riot Games zdołało stworzyć ogromne i zróżnicowane, a przede wszystkim interesujące uniwersum. Panteon bohaterów liczy na ten moment 140 postaci, każda z odmiennymi umiejętnościami i własną historią. Riot zdecydowało się więc skorzystać z tego dorobku i rozwinąć uniwersum o kolejną grę. 

Ruined King: A League of Legends Story to nowa gra od Riot Games

Riot Forge to inicjatywa wydawnicza Riot Games. W jej ramach twórcy League of Legends pozwolą tworzyć gry w swoim uniwersum innym studiom. Będą to fabularne spinn-offy LoL'a. Za pierwszą grę odpowiedzialne jest studio Airship Syndicate, które w zeszłym roku wypuściło Darskiders Genesis. 

Produkcja nosi nazwę Ruined King: A League of Legends Story i jest strategią turową. W grze będziemy mogli wcielić się m.in. w Miss Fortune, Illaoi'a, Brauma, Yasuo, Ahri czy Pyke'a. Fabuła zaprowadzi graczy do Bilgewater i Shadow Isles. 

Nowa gra twórców LoL ze zwiastunem i datą premiery

Ruined King: A League of Legends Story otrzymało już pierwszy zwiastun zapowiadający grę. Nie przybliża on jednak fabuły, ani mechanizmów rozgrywki. Poznajemy natomiast wygląd tytułowego Zrujnowanego Króla. 

 

Ruined King: A League of Legends Story otrzymało przybliżoną datę premiery, która wyznaczono na początek 2021 roku. Produkcja ukaże się początkowo na PC, PlayStation 4, Xboxa One oraz Nintendo Switch, w następnej kolejności są wersję na PS5 i Xbos Series X. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?
Więcej o: