Ile pieniędzy ma Adam Niedzielski? Minister zdrowia ujawnił swój majątek

Adam Niedzielski ujawnił oświadczenie majątkowe. Kilka miesięcy wcześniej to samo musiała zrobić jego żona pracująca w sądzie. Jaki majątek posiada obecny minister zdrowia?

Adam Niedzielski został powołany na stanowiska ministra zdrowia 26 sierpnia, zastępując Łukasza Szumowskiego. Obecny szef resortu stanął przed zadaniem przygotowania służby zdrowia na drugą falę pandemii koronawirusa. Wcześniej był prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zobacz wideo Minister zdrowia o wprowadzeniu do użytku antygenowych testów na koronawirusa: Trafią m.in. na SOR-y

Adam Niedzielski ujawnił swój majątek. Co posiada minister zdrowia? 

Zgonie z obowiązującym prawem Adam Niedzielski, obejmując stanowisko w rządzie, złożył oświadczenie majątkowe. Wyraził także zgodę na jego publikację, dzięki czemu wiadomo, jaki jest jego majątek.

Szef resortu jest wraz z żoną współwłaścicielem domu o powierzchni 110 mkw. oraz mieszkania o powierzchni 90 mkw. Dodatkowo małżeństwo posiada także 998-metrową działkę o niesprecyzowanej wycenie. Niedzielski zdradził także, że posiada 40 tys. oszczędności, ale wciąż spłaca zaciągnięty w 2006 roku kredy we frankach szwajcarskich o wartości ponad 343 tys. zł. Minister ma także Mazdę CX-5 z 2013 roku. Taki samochód można kupić za około 50 tys. zł. 

Minister zdrowia ujawnił oświadczenie majątkowe. Kilka miesięcy temu zrobiła to jego żona 

Z Rejestru Korzyści Majątkowych wiadomo, że żona ministra Małgorzata Przewłoka-Niedzielska jest referendarzem w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. Pracuje w Wydziale Ksiąg Wieczystych. 

Jak informuje wp.pl, kilka miesięcy wcześniej złożyła ona także oświadczenie majątkowe. Znalazła się w nim informacja o mieszkaniu, a także zaciągniętym kredycie we frankach. W oświadczeniu nie było natomiast informacji o działce oraz domu. Kobieta zeznała natomiast, że posiada wraz z mężem 380 tys. zł. Różnice mogły wynikać z tego, że oświadczenie dotyczyło majątku za 2019 rok. 

Więcej o: