500 zł dla nauczycieli. Świadczenie na zakup sprzętu do nauki zdalnej dopiero w grudniu?

Nauczyciele mogą liczyć na bon w wysokości 500 zł na zakup sprzętu niezbędnego do nauczania zdalnego - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Pod uwagę będą brane zakupy dokonane od początku e-nauczania w tym roku szkolnym. Kiedy nauczyciele mogą liczyć na świadczenie?

O nowym programie wsparcia nauczycieli premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę (4 listopada) podczas konferencji prasowej, gdzie ogłoszono również przejście klas 1-3 na nauczanie zdalne. - Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy również dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej 500 zł - mówił premier.

Bon 500 zł dla nauczycieli. Bon zrefinansuje koszty prowadzenia nauczania zdalnego

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", szczegóły nowego programu MEN przedstawi jeszcze dzisiaj (6 listopada) albo na początku przyszłego tygodnia. - Przedstawimy cały tryb, w jaki sposób złożyć taki wniosek, jakie dokumenty będą potrzebne i w jakim trybie nauczyciele będą mogli liczyć na refundację kosztów - powiedziała wcześniej Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Jednak już teraz wiadomo, że każdy nauczyciel będzie mógł domagać się zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do prowadzenia lekcji zdalnych.- Chcemy żeby nauczyciel, który poniósł koszty związane z nauką zdalną w tym roku szkolnym, mógł zrefinansować je w postaci przedłożenia dowodu zakupu do kwoty 500 złotych - dodała.

500 zł dla nauczycieli dopiero w grudniu?

- Zakładamy, że zwrot poniesionych nakładów finansowych nastąpi najdalej w grudniu. Naszym zamierzeniem jest również to, aby poniesione przez nauczycieli koszty przyczyniły się do podniesienia jakości kształcenia na odległość - powiedziała Ostrowska, dodając, że pod uwagę będą brane zakupy dokonane przez nauczycieli od początku bieżącego roku szkolnego.

Wnioski nauczycieli o zrefinansowanie zakupionego sprzętu będą prawdopodobnie składane u dyrektorów szkół. Ich dalszym rozpatrzeniem będą zajmować się organy odpowiedzialne za prowadzenie placówek tzn. jednostki samorządu terytorialnego.

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?
Więcej o: