POHiD wspiera przedsiębiorców. Organizacja liczy na otwarcie sklepów sportowych i RTV/AGD w tym tygodniu

Prezes POHiD Renat Juszkiewicz poinformowała, że popiera postulaty sklepów sportowych i RTV/AGD. Dodała również, że liczy ich ponowne otwarcie jeszcze w tym tygodniu.

W związku z gwałtownym przyrostem zakażeń koronawirusem podczas drugiej fali pandemii rząd zdecydował się wprowadzić liczne obostrzenia, które uderzają w poszczególne branże. Od soboty 7 do 29 listopada zamknięte są m.in. sklepy w galeriach handlowych (za wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii i placówek usługowych). Zaostrzono też ograniczenia dotyczące liczby klientów w małych sklepach - do 100 m2 (na 1 os. ma przypadać 10 m2 powierzchni).

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada ponad 20 mln szczepionek i wskazuje, do kogo one trafią. Mówi też o błędach rządu

POHiD wspiera właścicieli sklepów sportowych i RTV/AGD

Przedstawiciele poszczególnych branż zaczęli protestować przeciwko decyzjom rządu. Bardzo mocno o szybkie otwarcie walczą właściciele sklepów sportowych oraz RTV/AGD. "Apelujemy, by wielkopowierzchniowe sklepy ze sprzętem sportowym były otwarte. Sport to zdrowie, Polacy mogą ćwiczyć w domu. Gwarantujemy bezpieczeństwo, jesteśmy otwarci na rozmowę o dodatkowych procedurach" - czytamy na profilu Decathlon Polska Na Twitterze. 

Ich starania popiera także Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji - POHiD popiera postulaty sklepów sportowych i RTV/AGD, które gotowe są spełnić dodatkowe wymogi sanitarne, podobnie jak sklepy meblowe. Mamy nadzieję, że pozwoli to na ich ponowne otwarcie jeszcze w tym tygodniu - powiedziała Renata Juszkiewicz.

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński "DGP": Jarosław Kaczyński chce zawetować budżet UE. Polska może stracić

Gowin apeluje o otwarcie sklepów meblarskich 

Przedstawiciele wyżej wymienionych branż liczą, że ustalenia dotyczące branży meblowej pozwolą także im otworzyć sklepy. Po konsultacji z branżą meblarską wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że będzie rekomendował Radzie Ministrów jak najszybsze otwarcie sklepów meblowych. Podczas spotkania uzgodniono wzmocnienie obostrzeń sanitarnych w takich sklepach, a także wprowadzenie limitu powierzchni - na 1 osobę ma przypadać 20 m2.

Więcej o: