75-letnia kobieta straciła 28 tys. zł. Oszuści wyłudzili pieniądze na szczepionkę na koronawirusa

75-latka z Nowej Huty straciła 28 tys. zł. Oszuści przy pomocy metody "na wnuczka" wyłudzili o niej pieniądze na szczepionkę na koronawirusa. Policja ostrzega przed nową falą oszustw.

Oszuści bardzo często decydują się wykorzystywać aktualne wydarzenia w celu uwiarygodnienia działań przed potencjalną ofiarą. Małopolska policja ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze na szczepionkę na koronawirusa.  

Zobacz wideo Kiedy powstanie szczepionka lub lek na koronawirusa?

75-latka straciła 28 tys. zł. Padła ofiarą oszustwa "na szczepionkę" 

Jedną z ofiara została 75-letnia mieszkanka Nowej Huty, która została oszukana popularną od lat metodą "na wnuczka" Policja relacjonuje, że kobieta odebrała telefon od fałszywej wnuczki, która powiedziała, że "mama leży w szpitalu w stanie krytycznym z powodu zakażenia koronawirusem". Oszustka podała także, że jest możliwość wyleczenia "mamy" podając jej szczepionkę, która kosztuje 30 000 Euro. Dodała równie, że po pieniądze zgłosi się syn ordynatora. Po 15 minutach 75-latkę odwiedził mężczyzna, który odebrał od niej kwotę 28 tys. zł. 

Albert Bourla prezes Pfizera Prezes Pfizera sprzedał 62 proc. swoich akcji, po informacji o szczepionce

Małopolscy policjanci alarmują, że coraz więcej osób pada ofiarą oszustw "na wnuczka". W ostatnich tygodniach kilka osób starszych straciło pieniądze w podobny sposób. W związku z tym policja apeluje o to, aby zachować czujność i nie wpuszczać do domu ani nie przekazywać pieniędzy nieznajomym. 

Szczepionka na koronawirusa wciąż niedostępna na rynku

Pfizer ogłosił, że we współpracy z niemiecką firmą BioNTech udało się opracować szczepionkę, która wykazuje 90 proc. skuteczności. Przełomowy produkt, podobnie jak inne szczepionki na COVID-19, wciąż nie jest dostępny na rynku. Pfizer poinformował, że do końca 2020 roku wyprodukuje 50 mln dawek szczepionki, a w 2021 roku kolejnych 1,3 mld. W pierwszej kolejności trafią one do medyków oraz osób najbardziej narażonych. 

Zobacz wideo "KRÓL" to najlepszy polski towar eskortowy od lat. Trudno się oderwać
Więcej o: