Amazon i Poczta Polska zatrudniają na świąteczny szczyt przesyłkowy. Co oferują?

W okresie przedświątecznym Amazon i Poczta Polska zatrudnią w Polsce tysiące pracowników. Kogo poszukują na świąteczny szczyt przesyłkowy? Odpowiadamy.

W związku z nadchodzącym szczytem okresu paczkowego Poczta Polska rozpoczęła sezonową rekrutację pracowników. W tym roku państwowa spółka planuje zatrudnić co najmniej 1200 dodatkowych osób.

Kogo poszukuje do pracy Poczta Polska?

W tym roku państwowa spóła szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczaniu przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 tonu oraz powyżej 3,5 tony. Szczególnie poszukiwani są pracownicy w Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Zobacz wideo Podpalenie mieszkania podczas Marszu Niepodległości. Policja zatrzymała 36-latka

Pracującym w sortowniach PP proponuje od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla kurierów 21 zł brutto lub do 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Kierowcy aut do 3,5 t. zarobią 18 zł - 22 zł brutto za godzinę, a prowadząc ciężarówki od 19 do 28 zł brutto za godzinę. 

Wszyscy zainteresowani pracą, proszeni są przez Pocztę Polską o aplikowanie za pomocą formularza. Aktualne oferty pracy, w tym również te dotyczące współpracy w okresie wzmożonego ruchu paczkowego, dostępne są tutaj.

Jakie warunki oferuje Amazon?

W połowie października Amazon rozpoczął rekrutację na 10 tys. stanowisk sezonowych na okres przedświąteczny. Osoby pracujące od 8 listopada do 26 grudnia otrzymają świąteczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia (min. 20 zł za godzinę) w wysokości 4 zł za godzinę, więc łączna stawka początkowa w tym okresie wyniesie 24 zł brutto.

Firma zapewnia również dodatkowe świadczenia, takie jak bezpłatny transport do i z miejsca pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł, ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną. Szczegółowe informacje o aktualnych ofertach pracy są dostępne na stronie: https://www.amazon.jobs/pl.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" najwięcej osób do pracy przyjmą centra Amazona na Dolnym Śląsku. W Bielanach Wrocławskich i w Okmianach pod Bolesławcem. Obecnie pracuje w nich ponad 6 tys. osób, czyli jedna trzecia wszystkich zatrudnionych w całym kraju. Na czas świątecznego szczytu przesyłkowego dodatkowo wesprze ich 5 tys. tymczasowych pracowników.

Więcej o: