IKEA pozwoli na odbiór swoich produktów z Paczkomatów. Przesyłki do 24 kg, jedna cena za dostawę

IKEA będzie współpracowała z firmą InPost. Klienci popularnego szwedzkiego producenta będą mogli zamówić rzeczy przez Internet do jednego z 9000 Paczkomatów w Polsce. Firma podaje ograniczenia dotyczące ograniczeń związanych z zamówieniami.

Głównymi ograniczeniami związanymi z możliwością zamówienia produktów marki IKEA do Paczkomatu są waga oraz gabaryt towaru. Dotychczas IKEA pozwalała na wykorzystanie opcji zakupu "Zamów i Odbierz" w przeznaczonych do tego punktach odbioru. Współpraca z firmą InPost pozwala na dodatkowe opcje zakupu.

Zobacz wideo Czy pracodawca może zwolnić za poglądy? Prawnik wyjaśnia

- Jestem przekonany, że klienci IKEA bardzo szybko polubią korzystanie z nowej opcji dostawy do Paczkomatów InPost. Sieć 9000 lokalizacji sprawia, że teraz oferta IKEA będzie łatwo dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów, bez konieczności wychodzenia z domu - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

IKEA nawiązuje współpracę z firmą InPost. Jakie produkty będzie można zamówić do Paczkomatu?

W nowej ofercie współpracy firm IKEA oraz InPost przygotowano około 4000 artykułów, które można zamówić w sklepie internetowym IKEA.pl lub za pośrednictwem aplikacji IKEA. Zgodnie z ustaleniami klienci będą mogli zamówić produkty o maksymalnych rozmiarach 56x36x28 centymetrów oraz o wadze nieprzekraczającej 24 kilogramów. 

- Przygotowując się do uruchomienia usługi, jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek - powiedział Country Customer Experience Manager w IKEAAndrzej Sadecki. 

Osoby zamawiające produkty do Paczkomatów zapłacą za usługę stałą kwotę dwunastu złotych, niezależnie od wartości złożonego zamówienia. Czas dostarczenia zamówionych artykułów wyniesie od jednego do dwóch dni roboczych.  

Więcej o: