IKEA pozwoli na odbiór swoich produktów z Paczkomatów. Przesyłki do 24 kg, jedna cena za dostawę

IKEA będzie współpracowała z firmą InPost. Klienci popularnego szwedzkiego producenta będą mogli zamówić rzeczy przez Internet do jednego z 9000 Paczkomatów w Polsce. Firma podaje ograniczenia dotyczące ograniczeń związanych z zamówieniami.

Głównymi ograniczeniami związanymi z możliwością zamówienia produktów marki IKEA do Paczkomatu są waga oraz gabaryt towaru. Dotychczas IKEA pozwalała na wykorzystanie opcji zakupu "Zamów i Odbierz" w przeznaczonych do tego punktach odbioru. Współpraca z firmą InPost pozwala na dodatkowe opcje zakupu.

Zobacz wideo Czy pracodawca może zwolnić za poglądy? Prawnik wyjaśnia

- Jestem przekonany, że klienci IKEA bardzo szybko polubią korzystanie z nowej opcji dostawy do Paczkomatów InPost. Sieć 9000 lokalizacji sprawia, że teraz oferta IKEA będzie łatwo dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów, bez konieczności wychodzenia z domu - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zdjęcie ilustracyjna Zmiana w zeznaniach PIT. Od 1 stycznia 2021 r. nowe wzory formularzy

IKEA nawiązuje współpracę z firmą InPost. Jakie produkty będzie można zamówić do Paczkomatu?

W nowej ofercie współpracy firm IKEA oraz InPost przygotowano około 4000 artykułów, które można zamówić w sklepie internetowym IKEA.pl lub za pośrednictwem aplikacji IKEA. Zgodnie z ustaleniami klienci będą mogli zamówić produkty o maksymalnych rozmiarach 56x36x28 centymetrów oraz o wadze nieprzekraczającej 24 kilogramów. 

Galeria handlowa Jakie sklepy są otwarte w galeriach handlowych?

- Przygotowując się do uruchomienia usługi, jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek - powiedział Country Customer Experience Manager w IKEA, Andrzej Sadecki. 

Kierowca seata wjeżdżający pod prąd na trasę S7 (Elbląg Wschód). Źródło: KMP Elbląg Elbląg. Wjechał pod prąd na drogę S7. Szybka reakcja instruktora jazdy [WIDEO]

Osoby zamawiające produkty do Paczkomatów zapłacą za usługę stałą kwotę dwunastu złotych, niezależnie od wartości złożonego zamówienia. Czas dostarczenia zamówionych artykułów wyniesie od jednego do dwóch dni roboczych.  

Więcej o: