"Dobry Start". Ostatnia szansa rodziców na uzyskanie 300 zł dodatku na wyprawkę dla dziecka

Do końca listopada rodzice mogą składać wnioski o wyprawkę szkolną dla swoich dzieci z programu "Dobry Start". Dofinansowanie w wysokości 300 złotych należą się każdemu uczniowi.

"Dobry Start" to druga przy programie "Rodzina 500 plus" oferta pomocy finansowej od państwa. Jest to jednorazowe wsparcie dla każdego uczącego się dziecka w szkole do ukończenia 20. rok życia lub w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24. roku życia - podkreśla rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

Zobacz wideo Zbigniew Ziobro o wypłatach z budżetu UE: Tu nie chodzi o praworządność, tylko o radykalne ograniczenie suwerenności Polski

"Dobry Start" dla uczących się dzieci. Coraz mniej czasu na składanie wniosków o wyprawkę 

Według oficjalnej strony rządowej z programu "Dobry Start" dotychczas przyznano blisko cztery miliony świadczeń. Rodzice chcący otrzymać wyprawkę dla swoich dzieci mają jednak coraz mniej czasu, ponieważ wnioski można składać do końca listopada 2020 roku.

Rusza druga edycja programu Dobry Start, czyli '300 plus'"Dobry Start". 300 zł na każde uczące się dziecko - bez względu na dochody

Zgodnie z założeniami programu "Dobry Start" wsparciem finansowym objęci są także uczniowie szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych. Roczny koszt wypłaty wyprawek wynosi 1,4 miliarda złotych.

Anna Ostrowska zaznacza, że wnioski można składać w formie tradycyjnej i elektronicznej przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej. Od lipca br. z 3,14 mln wszystkich wniosków - 2,24 mln złożono drogą elektroniczną.

Enea, Energa, PGE i Tauron złożyli wnioski taryfoweCeny energii w przyszłym roku. Najwięksi sprzedawcy prądu złożyli wnioski taryfowe

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka) - czytamy na stronie gov.pl. Od początku funkcjonowania programu, czyli od 2018 roku do rodzin trafiło 2,67 miliarda złotych.

Więcej o: