Odmrażanie biznesów. Wiceminister rozwoju zdradza plany. "Grudzień kluczowy dla gospodarki"

Rząd rozważa ponowne otwarcie m.in. sklepów meblowych. Decyzje mogą zapaść jeszcze w środę, lub czwartek. W Studiu Biznes wiceminister rozwoju Olga Semeniuk wyjaśnia, że w grudniu firmy i branże, które zajmują się sprzedażą detaliczną, mogą czekać spore zmiany. W drugiej części programu rozmawiamy o tym, że globalny koncern Bosch od końca 2020 roku będzie zupełnie neutralny pod względem emisji CO2. Posłuchaj rozmowy z prezesem Rafałem Rudzińskim.

Studio Biznes to cotygodniowy program gospodarczo-motoryzacyjny, który ma swoją premierę w każdą środę o godzinie 12:00 na Gazeta.pl. Gościem najnowszego odcinka jest Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju współodpowiedzialna za przygotowanie planu odmrażania gospodarki. Jaki jest plan rządu? Posłuchaj całej rozmowy. 

W drugiej części programu rozmawiamy o tym, jakie cele stawiają sobie globalne firmy w walkę z globalnym ociepleniem. Globalny koncern Bosch do końca 2020 roku będzie zupełnie neutralny pod względem emisji CO2. Jak wygląda to w praktyce?

- Zacznijmy od siebie, zanim będziemy pokazywać palcem, co kto musi zrobić. Zacznijmy od siebie i to w każdej skali. Czy mówimy o mnie osobiście, o gospodarstwach domowych, o mieście, o budynku, o kraju, czy o firmie. Zaczęliśmy od siebie, natomiast projekt jest rozłożony do 2030 roku - mówił prezes Bosch Polska. 

Jak zwykle w Studiu Biznes nie zabraknie także recenzji motoryzacyjnej od Tomasza Korniejewa, redaktora naczelnego moto.pl. Zobacz najnowsze Studio Biznes.

Więcej o: