Grupa Lufthansa tnie koszty. Linie lotnicze oszczędzają na jedzeniu

Grupa Lufthansa zdecydowała się zlikwidować bezpłatny catering w klasie ekonomicznej w europejskich połączeniach. Od przyszłej wiosny pasażerowie będą musieli płacić za jedzenie.

Pandemia koronawirusa nie oszczędza branży lotniczej. Z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa ruch lotniczy na całym świecie ponownie został ograniczony do minimum, co oznacza kolejne miliardowe straty dla linii lotniczych

Zobacz wideo Prezes Bosch Polska: Dojście do neutralności emisji dwutlenku węgla to pierwszy krok

Lufthansa likwiduje darmowe przekąski

Jak podaje Agencja Reutera, grupa Lufthansa poinformowała we wtorek 17 listopada, że od przyszłej wiosny przestanie oferować bezpłatne przekąski pasażerom klasy ekonomicznej. Rozporządzenie zostało już w marcu wprowadzone w Brussels Airlines oraz Eurowings należących do grupy Lufthansa. W przyszłym roku nowe zasady będą obowiązywać w rejsach obsługiwanych przez Lufthansę, a także Swiss oraz Austrian Airlines. 

Victor OrbanWęgry zawetowały budżet UE. Orban: Nie byłoby przeszkód, by szantażować kraje

"Nasza obecna oferta przekąsek w klasie ekonomicznej nie zawsze spełnia oczekiwania naszych gości" - powiedziała w oświadczeniu Christina Foerster, członek zarządu. Zamiast tego Lufthansa i jej spółki zależne wprowadzą nową ofertę żywność i napojów do sprzedaży na krótkich i średnich trasach. W sprzedaży dostępny będzie również popularny sok pomidorowy, a także produkty regionalne. Pasażerowie Lufthansy oraz Swiss Airlines otrzymają bezpłatną butelkę wody w czasie lotu. 

Branża lotnicza wróci do normalności w 2025 roku

Prognozy dla branży lotniczej nie należą do optymistycznych, zwłaszcza że wciąż nie wiadomo, kiedy pandemia koronawirusa się zakończy. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson stwierdził, że lotnictwo pasażerskie powróci do formy sprzed pandemii dopiero w 2025 roku. Według niego w nowej rzeczywistości większym powodzeniem cieszyć się będą rejsy wakacyjny, natomiast na popularności stracą loty biznesowe. 

Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjnePierwszy "domowy" test na koronawirusa zatwierdzony. Wynik już po 30 minutach

Więcej o: