PLL LOT ogłosił siatkę połączeń na lato 2021 roku. Przewoźnik stawia na podróże wakacyjne

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły siatkę połączeń na wakacje 2021 roku. Spółka poinformowała, że w przyszłym roku, oprócz regularnych kierunków europejskich, chce rozwinąć ofertę podróży wakacyjnych.

Przedstawiciele przewoźnika powołują się na prognozy, z których wynika, że to właśnie ruch turystyczny będzie istotną częścią odbudowującego się rynku przewozów lotniczych.

Boeing 737 MAXBoeingi 737 MAX ponownie uzyskały pozwolenie na loty w USA

W Polsce ma on szansę powrócić do poziomu około 3 milionów podróżnych, co stanowi 50 procent pasażerów obsłużonych w 2019 roku. Oznacza to także znaczący rozwój działalności czarterowej LOT-u z wykorzystaniem nowoczesnej floty regionalnej oraz średniego i dalekiego zasięgu.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Siatka połączeń PLL LOT na lato 2021 r.

W ofercie LOT-u na sezon letni 2021 znalazło się ponad 20 tras wakacyjnych. Nowością są popularne wśród turystów kierunki Mykonos i Palermo. Dostępne będą również znane pasażerom z tegorocznej akcji „LOT na Wakacje” kierunki, takie jak wyspy Majorka, Santorini, Rodos czy Zakyntos, a także Malta oraz miasta Ateny, Burgas, Saloniki, Tirana i Warna. Ponadto LOT będzie obsługiwał bezpośrednie rejsy do Barcelony, Wenecji, na Korfu, do Larnaki, Nicei, Splitu, Dubrownika i Zadaru. Połączenia będą realizowane z Warszawy, a wybrane kierunki także z Katowic.

Lufthansa ogranicza loty - zdjęcie ilustracyjneGrupa Lufthansa tnie koszty. Linie lotnicze oszczędzają na jedzeniu

Latem polski przewoźnik planuje wznowić swoją ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i touroperatorów oraz biur podróży.

Siatka połączeń LOT-u zależna od rozwoju pandemii

Nowe połączenia będą stopniowo pojawiały się w rozkładach LOT-u. Docelowy kształt siatki połączeń w sezonie letnim 2021 roku będzie uzależniony od sytuacji pandemicznej na świecie. Duże wyprzedzenie czasowe publikacji rozkładów daje organizatorom turystyki czas na staranne przygotowanie oferty dla klientów na lato przyszłego roku.

Więcej o: