Zakaz handlu w niedziele. Rząd rozważa zawieszenie ograniczeń już w grudniu

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zdradziła, jakie zmiany czekają gospodarkę w najbliższych tygodniach. Dotyczą one m.in. uwolnienia handlu z zachowaniem nowego reżimu sanitarnego.

- Są dwa warianty. Jeden zakłada możliwość jednej dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu tego roku. Drugi, rozszerzony, mówi natomiast o niedzielach handlowych aż do końca trwania pandemii - mówiła o zawieszeniu zakazu handlu w niedziele Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. Semeniuk była gościem programu "Money. To się liczy"

Rząd rozważa zawieszenie handlu w niedzielę

Wiceminister rozwoju zdradziła również, że zawieszenie zakazu handlu w niedziele to przedmiot jej rozmów z wicepremierem Jarosławem Gowinem. - Jest jednak za wcześnie, by mówić o ustaleniach - dodała. Trwają konsultacje, także ze stroną społeczną.

Zobacz wideo Możliwe odmrażanie kolejnych branż? "Grudzień to miesiąc znaczący dla gospodarki"

Wiceminister rozwoju: Grudzień miesiącem odmrożenia gospodarki

- Grudzień to miesiąc odmrożenia gospodarczego. Grudzień to miesiąc kluczowy, jeśli chodzi o gospodarkę - podkreślała Olga Semeniuk w rozmowie z Łukaszem Kijkiem w Studiu Biznes. - Do tego dążymy, ale wszystko oczywiście uzależnione jest od stanu epidemicznego, jak również decyzji, które zapadają w radzie epidemicznej czy na spotkaniach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. My, jako Ministerstwo Rozwoju przygotowujemy różnego rodzaju dodatkowe obostrzenia, które pozwolą nam uwolnić gospodarkę - dodała wiceminister rozwoju.

Jednym z takich obostrzeń będzie wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa w funkcjonowaniu niektórych obszarów. Zmiany będą dotyczyły m.in. branży meblowej. Wiceminister rozwoju przyznała również, że resort pracuje nad uwolnieniem kolejnych gałęzi gospodarki. Dotyczy to np. centr handlowych. Chodzi o to, by w grudniu sprzedawcy detaliczni mogli wznowić pracę w nowym reżimie sanitarnym.

Więcej o: