Zakupy w Auchan 7 dni w tygodniu. Sieć sklepów i stacje BP tworzą nową markę

Auchan Retail Polska we współpracy ze stacjami BP uruchomi sieć Easy Auchan. Sklepy będą otwarte przez siedem dni w tygodniu.

W czwartek 19 listopada, na stacji BP Reduta w Warszawie otwarto pierwszy, pilotażowy sklep Easy Auchan. Otwarcia dwóch kolejnych sklepów planowane są na grudzień tego roku.

- Współpraca z BP to istotny moment rozwoju naszej sieci. Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą. Auchan jest graczem wielokanałowym - funkcjonujemy jako hiper- i supermarkety, w formacie Moje Auchan - sklepów lokalnych-osiedlowych oraz Auchan Direct w kanale e-commerce. Równocześnie silny nacisk kładziemy na działania omnichannel - łączenie różnych kanałów zakupowych i doświadczeń klientów. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z bp współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów - powiedział dyrektor generalny Auchan w Polsce Gerard Gallet, cytowany w komunikacie.

Zobacz wideo Możliwe odmrażanie kolejnych branż? "Grudzień to miesiąc znaczący dla gospodarki"

Auchan i bp uruchamiają sieć sklepów

W ramach konkurencyjnej cenowo oferty w sklepach Easy Auchan dostępnych będzie ponad 1 900 produktów, w tym artykuły spożywcze, a także środki chemiczne, produkty BIO i wegańskie. Oferta produktowa zawierać będzie ponad 320 produktów marek własnych Auchan, w tym gamę produktów Pewni Dobrego.

- Z wiarygodnym partnerem, nastawionym tak jak my, na realizację potrzeb klientów i poszukiwanie nowych rozwiązań, pod marką Easy Auchan na stacjach bp tworzymy nowy koncept convenience, czyli całościowe i nowoczesne centrum obsługi klienta dla osób ceniących sobie czas, wygodę i jakościową ofertę - podkreśliła dyrektor generalna BP Retail w Polsce Barbara Wiążewska.

Nowy model stacji bp

Nowy model stacji BP to stacje przyszłości, tzw. centra obsługi - czyli miejsca kompleksowej obsługi kierowcy, gdzie klienci będą mogli skorzystać z wielu dodatkowych usług, np. z samochodów na wynajem w ramach oferty car sharing oraz z myjni oferującej płatność bezgotówkową. Na stacji bp w nowej odsłonie dostępne będą rozwiązania mikromobilne, dzięki obecności oferty platformy miejskiej mobilności Bolt. Docelowo stacja będzie także miejscem odbioru zakupów z Auchan w opcji Click&Collect realizowanej przez Auchan. W przyszłości wprowadzane będą kolejne elementy konceptu mobility HUB na stacjach BP, podsumowano.

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Koncern BP, który rozpoczął działalność w Polsce w 1991 r., miał 575 stacji paliw na koniec 2019 r., co oznaczało drugą pozycję na rynku.

Więcej o: