Rzecznik rządu zapowiada konferencję prasową Mateusza Morawieckiego w sprawie walki z pandemią

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na Twitterze, że w sobotę odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Przedstawione zostaną na niej zasady bezpieczeństwa w walce z COVID-19.

Na razie nie wiadomo, o której godzinie odbędzie się konferencja prasowa premiera. Rzecznik rządu poinformował, że będzie to miało miejsce w sobotę 21 listopada w godzinach przedpołudniowych. "Zostaną na niej przedstawione kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19" - napisał także.

Nieoficjalnie. Rząd wkrótce przedstawi plan odmrażania gospdoarki

Według doniesień polsatnews.pl rząd ma też wkrótce przedstawić szczegółowy plan odmrażania poszczególnych sektorów gospodarki. Ma on obowiązywać do połowy stycznia 2021 roku. O realizacji planu decydować będzie liczba zachorowań i wydolność służby zdrowia. Jako pierwsze, na początku grudnia miałby być otworzone sklepy meblowe. Nie wiadomo jednak, czy do nauki w szkołach wróci choć część uczniów, którzy uczą się teraz zdalnie.

Zobacz wideo Prezes Bosch Polska: Dojście do neutralności emisji dwutlenku węgla to pierwszy krok

Przypominamy, że  od 7 do 29 listopada zamknięte są galerie handlowe za wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek bądź drogerii. Dodatkowo dzieci w klasach 1-3 przeszły na zdalny tryb nauczania. 

Koronawirus w Polsce. Duża liczba zgonów 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 20 listopada o 22 464 tysiącach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło bezpośrednio bądź pośrednio 2 626 osób, natomiast wyzdrowiało prawie 20 tysięcy osób. Resort poinformował także, że pacjenci chorzy na COVID-19 zajmują 22 643 łóżek (około 60 proc. wszystkich łóżek) i 2135 respiratorów (72 proc.) przeznaczonych dla osób zakażonych koronawirusem. 

.Najwięcej zmarłych z COVID-19 od początku epidemii. Może być jeszcze gorzej