Bill Gates przestał być drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził go Elon Musk

Elon Musk awansował na drugie miejsce w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie. Właściciel Tesli wyprzedził Billa Gatesa, dzięki giełdowym sukcesom jego spółki.

Bieżący rok jest bardzo udany dla właściciela Tesli Elona Muska. Pod koniec grudnia jego spółka zadebiutuje w jednym z trzech głównych indeksów amerykańskiej giełdy S&P500, w skład którego wchodzi 500 największych amerykańskich spółek. Informacja o tym spowodowała, że jej akcje zaczęły rosnąć w szybkim tempie, co przyczyniło się do wzrostu majątku przedsiębiorcy.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 55

Musk drugim najbogatszym człowiekiem świata. Po raz pierwszy wyprzedził Gatesa 

Według indeksu Bloomberga majątek Elona Muska jest obecnie szacowany na 136 miliardów dol. Dzięki temu wyprzedził on w zestawieniu właściciela Microsoftu Billa Gatesa, który aktualnie posiada 129 mld dol. W ciągu roku Muska zyskał zawrotną kwotę 108 mld dol. Jego strata do lidera w zestawieniu najbogatszych ludzi świata wciąż jest bardzo duża, gdyż na pierwszym miejscu utrzymuje się Jeff Bezos posiadający 182 mld dol. 

Bill Gates (Co-Chair, Bill & Melinda Gates Foundation) at the launch of 'Deutschlands neue Verantwortung'. Bill Gates wróży rewolucję w pracy. Ma zniknąć połowa podróży służbowych

Awans Elona Muska na drugie miejsce w zestawieniu jest sporym sukcesem, gdyż dotychczasowo właściciel Tesli już parokrotnie "lądował", ale na najniższym stopniu podium. Po raz pierwszy doszło do tego we wrześniu 2020 roku, kiedy to wyprzedził na tej pozycji Marka Zuckerberga. Działający w branży technologicznej miliarderzy przez długi czas konkurowali w zestawieniu. Ostatnie sukcesy Tesli sprawiły jednak, że obecnie Elon Musk posiada około 30 mld dol. więcej, choć jeszcze tydzień temu znajdował się za Zuckerbergiem

Elon Musk zyskuje dzięki giełdowym sukcesom Tesli 

Wzrost majątku Muska powiązany jest bezpośrednio ze wzrostem ceny akcji Tesli na giełdzie. W połowie listopada poinformowano o tym, że akcje spółki zadebiutują w jednym z indeksów rynku papierów wartościowych w USA, S&P500. W ciągu 10 dni akcje spółki urosły aż o 35 proc. z 410 dol. do 555 dol. W ciągu roku wzrost wyniósł ponad 720 proc. 

Akcje Tesli na amerykańskiej giełdzieAkcje Tesli na amerykańskiej giełdzie stooq.pl

Więcej o: