Rosyjska sieć Mere otwiera drugi "twardy dyskont" w Polsce. Znamy lokalizację sklepu

Rosyjska sieć dyskontów Mere wkrótce otworzy w Polsce swój drugi sklep. Do takich informacji dotarł serwis dlahandlu.pl. Placówka zostanie zlokalizowana w Radomiu.

O tym, że Mere planuje ekspansję na polskim rynku, mówiło się już od wielu lat. Rosyjska sieć planowała otworzyć pierwszy sklep w naszym kraju w lipcu 2019 roku, celując w sumie w ponad 100 placówek. Ostatecznie jednak do tego nie doszło, a na początku 2020 roku zniknęła strona internetowa sieci w języku polskim. Wówczas pojawiły się również głosy o porzuceniu planów podbicia polskiego rynku, a właściciel sieci, spółka Torgservis, ich nie dementował.

Zobacz wideo W Polsce pojawił się pierwszy tzw. twardy dyskont

Koniec końców, Mere zadebiutowało jednak w Polsce. Zrobiło to po cichu - bez zapowiedzi i jakiejkolwiek kampanii promocyjnej. Pierwszy sklep sieci został otwarty 25 lipca br. Zlokalizowano go w Częstochowie przy ul. 1 maja.

Drugi sklep Mere w Polsce. Znamy lokalizację

Póki co, nie wiemy jeszcze, czy debiut Mere w Polsce okazał się sukcesem, bo firma nie dzieli się żadnymi informacjami na temat sprzedaży. Wiemy natomiast, że sieć planuje już otwarcie kolejnego dyskontu w naszym kraju.

Kilka dni temu w sieci pojawiły się ogłoszenia dotyczące pracy dla spółki Torgservis PL, czyli operatora Mere w Polsce. Poszukuje ona kierownika sklepu w Radomiu. Serwis dlahandlu.pl skontaktował się ze firmą i potwierdził, że drugi sklep Mere w Polsce zostanie zlokalizowany właśnie w Radomiu, choć dokładny adres i data otwarcia nie są jeszcze znane.

Jak działa Mere? To tzw. twardy dyskont

Mere to tzw. twardy dyskont, czyli format sklepu, którego Polacy mogą już nie pamiętać. Towar jest tu sprzedawany prosto z palet i kartonów, a wybór jest mocno ograniczony. Nie znajdziemy tu praktycznie żadnych marek premium. Również wystrój samych sklepów jest dość "surowy".

Mere należy do rosyjskiej firmy Torgservis, prowadzącej sklepy Mere w UE i sieć Svietofor w Rosji, a także w Kazachstanie, Białorusi i Chinach. Sieć wywodzi się z Krasnojarska na Syberii.

W ub. roku firma, pod szyldem Svietofor, posiadała ponad 800 sklepów, w Rosji, Kazachstanie, Białorusi oraz Chinach. Sieć działa także w Rumunii, Niemczech oraz na Litwie.

Więcej o: