Mszczonów. Najgłębszy basen na świecie już działa. Pod wodą jaskinia i zatopiony statek [ZDJĘCIA]

Dwa lata po rozpoczęciu budowy, najgłębszy basen świata został otwarty. Są już pierwsze zdjęcia z pływania w mszczonowskim akwenie.

Pomysł na zbudowanie najgłębszego basenu pojawił się w głowie prezesa Deepspot już w 2014 roku. Na początek budowy trzeba było czekać jednak aż do 2018 roku. Po dwóch latach 21 listopada udało się zbudować i oficjalnie otworzyć najgłębszy basen na świecie. 

Zobacz wideo Czy koronawirusem można zarazić się na basenie? Odpowiada Łukasz Szumowski

Deepspot już otwarty. To najgłębszy basen świata

Deepspot ma aż 45,4 m głębokości, dzięki czemu wyprzedził poprzedniego rekordzistę włoski basen Y-40 Deep Joy w Montegrotto Terme. Pojemność akwenu to imponujące 8 tys. metrów sześciennych wody. Za projekt odpowiada firma Aerotunel. 

Plaża nad Wisła Warszawa. Upłynie sporo wody w rzece zanim powrócą baseny na Wiśle

Basen został przystosowany dla każdego, nie tylko dla doświadczonych nurków. W Deepspot swoich sił mogą spróbować także amatorzy, gdyż w ofercie przewidziano specjalnie dla nich kursy. Nurkowie certyfikowani z kolei mogą pogłębiać swoje umiejętności. Co więcej, pomyślano także o osobach, które po prostu chcą zobaczyć ten obiekt i specjalnie dla nich powstał tunel dla widzów. Przestrzeń basenu zaaranżowano tak, by swoje umiejętności mogli ćwiczyć nurkowie ze sprzętem (tzw. Scuba Diving), jak i ci, którzy wolą Freediving. Na głębokości 15 m znajdziemy zatopiony statek, 5 m głębiej motorówkę. Znalazło się także miejsce dla sztucznej jaskini z rzeźbami przypominającymi azteckie.

Park of Poland oficjalnie otwarty Olbrzymi park wodny pod Warszawą otwarty. Jakie atrakcje ma Park of Poland?

Za rok Deepspot straci swój tytuł

Deepspot nie utrzyma długo swojego rekordu, warto wiec spieszyć się z wizytą, jeśli chcecie chwalić się, że nurkowaliście w najgłębszym basenie świata. W przyszłym roku bowiem w brytyjskim Coalchester zostanie otwarty basen The Blue Abbys, którego głębokość będzie wynosić aż 50 m. 

Więcej o: