Mszczonów. Najgłębszy basen na świecie już działa. Pod wodą jaskinia i zatopiony statek [ZDJĘCIA]

Dwa lata po rozpoczęciu budowy, najgłębszy basen świata został otwarty. Są już pierwsze zdjęcia z pływania w mszczonowskim akwenie.

Pomysł na zbudowanie najgłębszego basenu pojawił się w głowie prezesa Deepspot już w 2014 roku. Na początek budowy trzeba było czekać jednak aż do 2018 roku. Po dwóch latach 21 listopada udało się zbudować i oficjalnie otworzyć najgłębszy basen na świecie. 

Zobacz wideo Czy koronawirusem można zarazić się na basenie? Odpowiada Łukasz Szumowski

Deepspot już otwarty. To najgłębszy basen świata

Deepspot ma aż 45,4 m głębokości, dzięki czemu wyprzedził poprzedniego rekordzistę włoski basen Y-40 Deep Joy w Montegrotto Terme. Pojemność akwenu to imponujące 8 tys. metrów sześciennych wody. Za projekt odpowiada firma Aerotunel. 

Basen został przystosowany dla każdego, nie tylko dla doświadczonych nurków. W Deepspot swoich sił mogą spróbować także amatorzy, gdyż w ofercie przewidziano specjalnie dla nich kursy. Nurkowie certyfikowani z kolei mogą pogłębiać swoje umiejętności. Co więcej, pomyślano także o osobach, które po prostu chcą zobaczyć ten obiekt i specjalnie dla nich powstał tunel dla widzów. Przestrzeń basenu zaaranżowano tak, by swoje umiejętności mogli ćwiczyć nurkowie ze sprzętem (tzw. Scuba Diving), jak i ci, którzy wolą Freediving. Na głębokości 15 m znajdziemy zatopiony statek, 5 m głębiej motorówkę. Znalazło się także miejsce dla sztucznej jaskini z rzeźbami przypominającymi azteckie.

Za rok Deepspot straci swój tytuł

Deepspot nie utrzyma długo swojego rekordu, warto wiec spieszyć się z wizytą, jeśli chcecie chwalić się, że nurkowaliście w najgłębszym basenie świata. W przyszłym roku bowiem w brytyjskim Coalchester zostanie otwarty basen The Blue Abbys, którego głębokość będzie wynosić aż 50 m. 

Więcej o: