Klasyczna sieć obuwnicza z Niemiec znika z Polski po 17 latach. Do marca zamknie sklepy

Sieć Salamander do marca 2021 r. zamknie ostatni sklep w Polsce. Firma jest obecna w Polsce od 17 lat.

Jak ustalił portal dlahandlu.pl, Salamander-Polska ogłosił, że z dniem 1 stycznia 2021 kończy program lojalnościowy Salamander Club. Karty klienta oraz dotychczas niewykorzystane "Shopping Cards" mają być realizowane maksymalnie do 1 marca 2021 r. w dowolnym działającym salonie Salamander w Polsce. Po tym czasie karty stracą ważność.

Zobacz wideo Ćwierć miliona osób na kwarantannie. "Działa tu efekt mrożący. To czynnik negatywny dla konsumpcji"

Salamander kończy działalność w Polsce

Sieć Salamander poinformowała, że opuszcza Polski rynek. Była na nim od 2003 r. Obecność marki w Polsce to siedem salonów sprzedaży w Polsce (pięć w Warszawie i dwa we Wrocławiu), w których obok marki własnej Salamander oferowane są buty, torebki i akcesoria innych marek. W Niemczech Salamander działa nieprzerwanie od 1904 r. 

Salamander jak Camaieu

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, sieć Camaieu z końcem czerwca zamknęła wszystkie swoje sklepy w Polsce. Powodem były problemy finansowe, które przedsiębiorstwo miało jeszcze przed pandemią. Kryzys związany z koronawirusem pogłębił je i przyśpieszył likwidację działalności w naszym kraju.  

Drogie klientki, Z ogromnym smutkiem informujemy o zamknięciu zamówień z naszej strony internetowej. Dziękujemy, że byłyście z nami przez te lata. Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce. Zamykamy się z końcem czerwca 2020

- informowała przed wakacjami spółka. Jesienią zeszłego roku opracowała plan restrukturyzacji. Przewidywał on zamknięcie 125 sklepów i skupienie się na sprzedaży we Francji i krajach francuskojęzycznych. Plan miał być wdrażany od wiosny, ale przez koronawirusa firma popadła w większe kłopoty, które skończyły się oddaniem jej pod zarząd komisaryczny. 

Camaieu miało w Polsce 25 salonów sprzedaży, wszystkie mieściły się w centrach handlowych. Najwięcej z nich, bo aż siedem, znajdowało się w stolicy. Cztery sklepy działały na Śląsku, trzy w Szczecinie, po dwa we Wrocławiu oraz Krakowie, pozostałe mieściły się w innych lokalizacjach. 

Więcej o: