Jarosław Kaczyński spłacił część kredytu i powiększył oszczędności. Nowe oświadczenie majątkowe prezesa

Jarosław Kaczyński w związku z objęciem funkcji wicepremiera, musiał złożyć nowe oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że od wiosny jego majątek znacząco urósł, a zadłużenie nieco zmalało.

Ostatnie oświadczenia majątkowe urzędników państwowych pojawiły się latem. Jarosław Kaczyński musiał jednak po raz kolejny zaprezentować wykaz swojego majątku w związku z objęciem funkcji wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Co zmieniło się w ciągu tych kilku miesięcy?

Zobacz wideo Czy Jarosław Kaczyński powinien wypowiedzieć się ws. działań policji?

Nowe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego

Z nowego oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wynika, że zgromadził on na koncie 129 tys. złotych. To o 25 tys. zł więcej, niż na oświadczeniu z początku lipca. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ponownie w kilka miesięcy wzbogacił się o około dwadzieścia tysięcy złotych, gdyż różnica w stanie konta między zeszłorocznym a lipcowym oświadczeniem wyniosła nieco ponad 21 tys. zł. W najnowszej dokumentacji wicepremier nie wskazuje źródła i wysokości swoich zarobków. Poprzednim razem wskazał, że otrzymuje emeryturę w wysokości 6,9 tys. złotych. 

W kilka miesięcy prezes PiS znacząco poprawił swoje finanse, nie tylko powiększając kwotę na koncie, ale także zmniejszając swoje zadłużenie w SKOK-u Stefczyka. Kredyt, jak wynika z poprzednich oświadczeń, został zaciągnięty na "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z jej upamiętnieniem. W poprzednim oświadczeniu zobowiązanie wynosiło 107 tys. złotych. Obecnie Jarosław Kaczyński zadeklarował, że do spłaty ma wciąż 100 tys. zł. W ciągu kilku miesięcy spłacił więc kolejne 7 tys. złotych. 

Jarosław Kaczyński wciąż też jest częściowym właścicielem domu o powierzchni 150 mkw. Należy do niego jedna trzecia budynku o deklarowanej wartości 1,5 mln zł. 

Więcej o: