Spór o świąteczne pierniczki. Sąd zdecydował o zakazie wprowadzania opakowania Gellwe do obrotu

Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu gospodarczego opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe (FoodCare). Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu gospodarczego opakowania Pierniczków świątecznych marki Gellwe. W komunikacie firmy Dr. Oetker  czytamy, że roszczenie wynika z faktu popełnienia przez FoodCare czynów nieuczciwej konkurencji polegających na umieszczeniu Świątecznych pierniczków Gellwe utrwalonego wizerunku opakowania dobrze znanych Pierniczków firmy Dr. Oetker.

Zobacz wideo Ewa Wachowicz rozpoczęła sezon świąteczny. Pokazała pierniczki

Sąd zakazał wprowadzania do obrotu opakowania Świątecznych pierniczków Gellwe

Postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach z 23 listopada firma Dr. Oetker Polska. uzyskała zabezpieczenie roszczenia wobec FoodCare. Zabezpieczenie, dotyczące produktu Pierniczki świąteczne - dostępnego w sprzedaży pod marką Gellwe, obejmuje zakaz używania w obrocie gospodarczym opakowania dla produktu w postaci pierniczków w proszku.

Zakaz dotyczy opakowania Pierniczków Świątecznych w proszku - w jakiejkolwiek formie i o jakiejkolwiek gramaturze - z następującymi elementami na przedniej ściance: zielonym tłem, elementem graficznym przedstawiającym stos pierniczków dekorowanych białym lukrem, umieszczonym w dolnej połowie kompozycji, oznaczeniem producenta znajdującym się na górze po lewej stronie, nazwą "pierniczki" pisaną białą czcionką, umieszczoną w górnej połowie kompozycji, wizerunkiem etykietki, na której na czerwonym tle są umieszczone informacje.

Dodatkowo w zabezpieczeniu roszczenia sąd zdecydował o nakazie zapłaty kary 10 tys. zł za każdy przypadek naruszenia przez FoodCare powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tego opakowania w obrocie gospodarczym.

Komornik dokonał zajęcia opakowań

Wykonując postanowienie Sądu, Komornik sądowy dokonał również zajęcia opakowań Pierniczków świątecznych marki Gellwe z wymienionymi wyżej elementami, w dostępnych formach i gramaturach, znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa FoodCare i magazynów, w których są składowane.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach jest nieprawomocne. FoodCare może wnieść zażalenie na to postanowienie.

Więcej o: