Cyberpunk 2077 ze średnią powyżej 90 punktów na Metacritic. Gra może być oceniona wyżej od Wiedźmina

Cyberpunk 2077 posiada obecnie średnią ocen 91/100 pkt., co czyni ją szóstą najlepiej ocenianą grą na PC. Produkt CD Projekt ma szanse na jeszcze wyższe noty, gdyż twórcy na bieżąco poprawiają drobne błędy jeszcze przed premierą.

Choć oficjalna premiera Cyberpunka 2077 odbędzie się 10 grudnia, to już teraz pojawiły się pierwsze recenzję gry, która wcześniej trafiła do pojedynczych osób. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077 ze średnią powyżej 90 pkt na Metacritic 

Obecnie Cyberpunk 2077 posiada średnią ocen 91/100 pkt., co czyni ja szóstą najlepiej ocenianą grą w tym roku. Dla porównania inna kultowa produkcja CD Projekt, czyli Wiedźmin 3, została oceniona na 93 pkt. Z 44 opinii, które pojawiły się w kontekście Cyberpunka, 14 z nich to oceny maksymalne, czyli 100 pkt. Sześć kolejnych przyznało dziełu CD Projekt co najmniej 95 punktów. Jak dotąd, jedynie dwóch recenzentów oceniło grę maksymalnie na 70 pkt. 

Gra została z entuzjazmem przyjęta przez recenzentów, mimo pojawiających się uwag dotyczących bugów oraz gliczy. Oceniający doceniają oprawę graficzną  gry i jednogłośnie pochlebnie wypowiadają się na temat samej rozgrywki, postaci oraz złożoności świata gry.

"Cyberpunk 2077 pozostaje niezrównanym doświadczeniem. Żadnych frazesów i żadnych kompromisów. Cyberpunk 2077 to szczytowe osiągnięcie w branży, którego, mówiąc najprościej, być może nigdy nie uda się przebić" - pisze w recenzji Windows Central, natomiast użytkownik God is a Geek zaznacza, że "pomimo kilku wad Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej zdumiewających gier, w jakie grał". 

Premiera Cyberpunk 2077 już w tym tygodniu. CD Projekt wgrywa ważną aktualizację 

Ocena Cyberpunka może być jeszcze wyższa, gdyż wciąż trwają prace nad grą. W ubiegłym tygodniu CD Projekt wgrał aktualizację o pojemności 43 GB. Kolejna ma się także pojawić w dniu premiery gry. Oznacza to, że do premiery poprawionych zostanie większość błędów, o których alarmowali recenzenci. 

Więcej o: