Firma Radosława Majdana na zakręcie? Vabun szuka nowych opcji, rozważane znalezienie inwestora

Pandemia koronawirusa w negatywny sposób wpłynęła na funkcjonowanie spółki Vabun należącej do Radosława Majdana. Firma ogłosiła, że rozważa znalezienie inwestora bądź sprzedaż cześć akcji.

Pandemia koronawirusa uderzyła w wiele sektorów gospodarki, a także pokrzyżowała plany licznym przedsięwzięciom biznesowym. Wśród poszkodowanych znajduje się także należąca do Radosława Majdan firma Vabun. 

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa perfum Chanel No.5?

Firma Radosława Majdan rozważa znalezienie inwestora 

Jak podaje money.pl, spółka Vabun ogłosiła rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych, co może być zapowiedzią poważnych zmian. "Celem przeglądu będzie wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu, jakim jest rozwój prowadzący do maksymalizacji wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy spółki" - czytamy w komunikacie.

Sklep z kapeluszami Pani Marii zmaga się z problemami z powodu pandemii koronawirusa Sklep z kapeluszami walczy o przetrwanie. Ratuje go wnuczka na Facebooku

Spółka rozważa różne opcje dotyczące w przyszłości. Wśród scenariuszy możliwa jest sprzedaż części przedsiębiorstwa bądź pozyskanie inwestora lub kooperacja. 

Pandemia koronawirusa wpływa na funkcjonowanie Vabun 

Obecna sytuacja jest pokłosiem problemów finansowych powstałych skutek pandemii koronawirusa, o czym już wcześniej pisał prezes Radosław Majdan w liście do akcjonariuszy. "Niestety przeciągająca się pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na funkcjonowanie Vabun, utrudniając, czy niemal uniemożliwiając handel perfumami. W ramach naszej wiedzy i kompetencji staramy się, aby zniwelować skutki pandemii, jakich doświadcza emitent, jednak bywa to zbyt trudne" - można było w nim przeczytać. 

Radosław Majdan Firma Radosława Majdana podała wyniki finansowe. Zyski coraz mniejsze

Spółka w III kwartale 2020 roku zanotowała straty względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Jak czytamy na stronie internetowej, "spółka Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet, sygnowanych marką „RM Vabun”, których receptury są samodzielne opracowywane przez Spółkę i zlecane do zewnętrznych podmiotów do produkcji". Firma zakłada sprzedaż własną, ale współpracuje także z dystrybutorami działającymi na terenie całego kraju, w tym z Jeronimo Martins Drogerie czy właścicielem sieci drogerii Hebe. Vabun wszedł na GPW w 2018 roku, pojawiając się na rynku NewConnect.

Więcej o: