Oficjalnie: szwagierka Jacka Sasina w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin

Potwierdziły się doniesienia, że Angelika Konaszczuk zasiądzie w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Konaszczuk prywatnie jest szwagierką ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

O sprawie informował w poniedziałek 7 grudnia "Dziennik Wschodni". W radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin zwolniły się dwa miejsca, na które zgłoszono kandydaturę Angeliki Konaszczuk (szwagierki Jacka Sasina) oraz Daniela Rucińskiego. 

Szwagierka Jacka Sasina oficjalnie w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin

Doniesienia "Dziennika Wschodniego" potwierdziły się już na następny dzień

Na dwa wakaty do rady nadzorczej powołano nowych członków: Angelikę Konaszczuk i Daniela Rucińskiego

- poinformował Onet Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. Nowych członków zatwierdzono na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki 8 grudnia.

Konaszczuk na nowym stanowisku będzie zarabiała 4,2 tys. zł miesięcznie. Od 2016 r. zatrudniona jest w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Stanowisko objęła w lutym, kilka miesięcy po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych

Urząd Wojewódzki nie komentuje zarzutów o nepotyzm

Onet zwróci się do Urzędu Marszałkowskiego z pytaniem, dlaczego szwagierka wicepremiera została zgłoszona przez zarząd województwa lubelskiego do rady nadzorczej tak nagle. Portal owszem, odpowiedź otrzymał, ale nie odniesiono się w niej bezpośrednio do zarzutów o nepotyzm, a jedynie przytoczono przepisy Kodeksu spółek handlowych i opisano sytuację.

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski nie chciał odpowiedzieć na pytania, dlaczego do rady nadzorczej powołano członka rodziny swojego partyjnego kolegi. Jego rzecznik, Remigiusz Małecki, powiedział jedynie, że "Kandydaci w świetle przedłożonych oświadczeń oraz dokumentów spełniają wymogi do zasiadania w organach nadzorczo-kontrolnych spółek prawa handlowego z udziałem jednostek samorządu terytorialnego".

Więcej o: