Oficjalnie: szwagierka Jacka Sasina w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin

Potwierdziły się doniesienia, że Angelika Konaszczuk zasiądzie w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Konaszczuk prywatnie jest szwagierką ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

O sprawie informował w poniedziałek 7 grudnia "Dziennik Wschodni". W radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin zwolniły się dwa miejsca, na które zgłoszono kandydaturę Angeliki Konaszczuk (szwagierki Jacka Sasina) oraz Daniela Rucińskiego. 

Szwagierka Jacka Sasina oficjalnie w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin

Doniesienia "Dziennika Wschodniego" potwierdziły się już na następny dzień

Na dwa wakaty do rady nadzorczej powołano nowych członków: Angelikę Konaszczuk i Daniela Rucińskiego

- poinformował Onet Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. Nowych członków zatwierdzono na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki 8 grudnia.

Jacek SasinSasin: W środę otwarcie szpitala tymczasowego spółek Skarbu Państwa

Konaszczuk na nowym stanowisku będzie zarabiała 4,2 tys. zł miesięcznie. Od 2016 r. zatrudniona jest w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Stanowisko objęła w lutym, kilka miesięcy po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych. 

Urząd Wojewódzki nie komentuje zarzutów o nepotyzm

Onet zwróci się do Urzędu Marszałkowskiego z pytaniem, dlaczego szwagierka wicepremiera została zgłoszona przez zarząd województwa lubelskiego do rady nadzorczej tak nagle. Portal owszem, odpowiedź otrzymał, ale nie odniesiono się w niej bezpośrednio do zarzutów o nepotyzm, a jedynie przytoczono przepisy Kodeksu spółek handlowych i opisano sytuację.

Posiedzenie Rady MinistrwSasin zapowiedział "wielomiliardową pomoc" dla PLL LOT. "Potężny pakiet"

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski nie chciał odpowiedzieć na pytania, dlaczego do rady nadzorczej powołano członka rodziny swojego partyjnego kolegi. Jego rzecznik, Remigiusz Małecki, powiedział jedynie, że "Kandydaci w świetle przedłożonych oświadczeń oraz dokumentów spełniają wymogi do zasiadania w organach nadzorczo-kontrolnych spółek prawa handlowego z udziałem jednostek samorządu terytorialnego".

Więcej o: