Tarcza Antykryzysowa. Firma Adama Hofmana otrzymała 163 tys. zł pomocy

Agencja R4S, z którą związany jest były rzecznik PiS Adam Hofman, otrzymała pomoc o łącznej wartości 163 tys. zł. W ramach tzw. Tarczy Finansowej otrzymała zwolnienia ze składek ZUS, a także dotację z Polskiego Funduszu Rozwoju - informuje Wirtualna Polska.

Firma R4S byłego rzecznika PiS Adama Hofmana skorzystała z tzw. Tarczy Antykryzysowej, którą rząd przygotował w marcu. Jednym z rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy odczuli skutki epidemii koronawirusa, było zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące. Firmy mogły także ubiegać się o subwencje z Polskiego Funduszu Rozwoju. 

Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że agencja R4S w okresie kwiecień-czerwiec 2020 otrzymała pomoc o łącznej wartości ponad 163 tys. zł. Dziennikarze ustalili, że ZUS trzykrotnie umorzył tej firmie składki (łącznie na 76,7 tys. zł) i odroczył płatność na kwotę 2,2 tys. zł. Oprócz tego agencja R4S otrzymała 84 tys. zł z Polskiego Funduszu Rozwoju. Przedstawiciele firmy zapewniają, że środki te posłużyły do utrzymania miejsc pracy.

- Staraliśmy się o pomoc w początkowej fazie, na wiosnę br. W marcu i kwietniu nie wiadomo było, jak rynek zareaguje. To był czas dużej niepewności. W tamtym okresie niektórzy nasi klienci wstrzymali płatności, a nie mogliśmy swoim pracownikom powiedzieć, że nie otrzymają wypłaty. W ramach otrzymanej pomocy zobowiązaliśmy się do utrzymania zatrudnienia w firmie - powiedział WP jeden ze współwłaścicieli firmy, były rzecznik policji Mariusz Sokołowski.

Zobacz wideo Adam Hofman o koranawirusie: Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnemu, głupiemu zachowaniu

Kłopoty Adama Hofmana. Operacja "Argon" i oskarżenia Romana Giertycha

W poniedziałek 14 grudnia o działalności Adama Hofmana pisała "Gazeta Wyborcza". Z ustaleń dziennika wynika, że agencja R4S "zbudowała potęgę" m.in. dzięki zleceniom ze spółek Skarbu Państwa, do których wchodzili znajomi byłego rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. "GW" dotarła do utajnionego raportu CBA z operacji o kryptonimie "Argon", w którym mowa o współpracy agencji R4S z takimi instytucjami jak Grupa Azoty. Operacja CBA doprowadziła do dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

Wcześniej o Adamie Hofmanie zrobiło się głośno za sprawą Romana Giertycha. Adwokat oskarżał go (nie podał jego nazwiska, to, o kogo chodziło, ustaliła "GW") o złożenie oferty korupcyjnej biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu. Hofman miał mu zaproponować, żeby kupił stację TVN 24, a następnie odsprzedał ją obozowi władzy. Oprócz tego w zamian za posadę dla Michała Krupińskiego w Getin Banku Hofman miał obiecać Czarneckiemu spokój ze strony organów państwa. Hofman zaprzeczył tym doniesieniom. Zapowiedział też pozew cywilny i prywatny akt oskarżenia wobec Giertycha.

Więcej o: