Kursy walut 21.12. Złoty z potężnymi spadkami, najbardziej zyskuje dolar i frank [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 21 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,48 zł, zaś dolar 3,68 zł. Za jednego franka szwajcarskiego należy zapłacić 4,15 zł, natomiast za funta szterlinga 4,91 zł.

W piątek 18 grudnia Narodowy Bank Polski opublikował zaktualizowaną listę średnich kursów walut. Następna aktualizacja ich wartości zostanie podana dzisiaj, w poniedziałek 21 grudnia na stronie internetowej NBP pomiędzy godzinami 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - piątek 18.12.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Rząd ogłasza narodową kwarantannę od 28 grudnia. Zamknięte hotele, stoki i galerie handlowe

Kursy walut na żywo - poniedziałek 21.12.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Początek nowe tygodnie przynosi gwałtowne spadki wartości złotego. Według analityków ING Banku Śląskiego powodem miała być interwencja NBP, który chce zapobiec umocnieniu złotego w 2021 roku. Bank centralny na razie nie odniósł się wobec tych komentarzy. Na ten moment największe zyski notują dolar oraz frank szwajcarski, które kosztują odpowiednio 3,68 zł oraz 4,15 zł. Obie waluty podrożały o ponad 1 proc. wartości. Zauważalne wzrosty zalicza także euro, które wyceniane jest aktualnie na 4,49 zł. W piątek waluta europejska była około pięć groszy tańsza. Tendencję wzrostową można zauważyć również w przypadku wycenianego na 4,91 zł funt szterlinga. Waluta brytyjska podrożała jednak zaledwie o 0,20 proc. wartości. 

Japoniia sprzedaje złoto. Wielka dziura w budżecieJaponiia sprzedaje złoto. Wielka dziura w budżecie

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek, 21 grudnia 2020 r., przygotowane przez analityków Macronext.

  • 10:00: Polska - Produkcja budowlano-montażowa, listopad (konsensus r/r: -5,2 proc.; poprzednio: -5,9 proc.)
  • 10:00: Polska - Sprzedaż detaliczna ceny stałe (r/r), listopad (konsensus r/r: -7,4 proc.; poprzednio: -2,3 proc.)

Saturn i Jowisz coraz bliżej siebie na nieboskłonie, ich koniunkcja nazywana jest Gwiazdą BetlejemskąGwiazda Betlejemska. Są pierwsze zdjęcia zbliżających się planet

Więcej o: