Wody Polskie poczynią poważną inwestycję. Ponad 300 nowych aut za 30 mln zł

Wody Polskie zamierzają kupić ponad 300 aut za 28,4 mln zł. W planach jest zakup kombivanów, samochodów dostawczych, aut z segmentu klasy C i pick-upów. Pojazdy muszą być fabrycznie nowe.

Jak donosi, Onet.pl, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie chce kupić ponad 300 nowych samochodów za 30 milionów złotych. To nie pierwsza inwestycja państwowej instytucji w wymianę floty aut. 

Wody Polskie kupią 300 aut za 30 mln zł 

W ramach przetargu, który rozpoczął się 1 grudnia instytucja chce kupić łącznie 308 aut. W planach jest zakup 117 pięcioosobowych kombivanów i 27 dwuosobowych, 82 samochody dostawcze, 61 aut z segmentu klasy C, 21 pick-upów. Według ustaleń Onetu Wody Polskie chcą wydać na ten cel 28,4 mln zł, a samochody mają być fabrycznie nowe i zostać przekazane instytucji w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy. Czas na składanie ofert mija 15 stycznia.  

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji”

Według instytucji nowe auta zastąpią pojazdy z lat. 80 i 90. ubiegłego wieku, w tym Polonezy, Jelcze, Stary czy Żuki. „Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany m.in. przy realizacji prac utrzymaniowych tj. konserwacji wałów przeciwpowodziowych i zapór bocznych, konserwacji koryt cieków, usuwaniu drzew i zakrzaczeń, prowadzeniu prac na wysokościach, udrażnianiu rzek, likwidacji przetamowań" - przekazał Wydział Komunikacji Społecznej Wód Polskich.

Państwowe instytucje kupują nowe auta. Wcześniej CBA i SOP

To nie ostatnia inwestycja państwowej instytucji w samochody w tym miesiącu. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o planach CBA, które zamierza kupić 75 samochodów wysokiej klasy. W listopadzie Służba Ochrony Państwa rozpisała zamówienie na nowe pojazdy. Mają zostać dostarczone do początku września przyszłego roku. Przedmiotem przetargu będzie 25 pojazdów i trzy łodzie.

Więcej o: