Zaszczepieni otrzymają liczne przywileje. Rząd przedstawił treść rozporządzenia

Zaszczepieni na koronawirusa nie będą musieli przechodzić kwarantanny po powrocie do kraju ani przestrzegać limitu osób w czasie spotkań towarzyskich. To część przywilejów, jakie zostały zaproponowane dla osób, które zaszczepią się na koronawirusa.

Prace nad szczepionką na koronawirusa są już zakończone. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku na terenie Unii Europejskiej rozpoczną się masowe szczepienia. Wkrótce w życie ma wejść rozporządzenie, które wprowadzona przywileje dla zaszczepionych na koronawirusa. 

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Zaszczepieni na koronawirusa. Jakie będą mieli przywileje? 

Zgodnie z jego treścią osoby zaszczepione nie będą musiały stosować się do limitów osób podczas spotkań towarzyskich i będą mogły korzystać z usług służby zdrowia bez konieczności wykonywania testów na koronawirusa. Dodatkowo jeśli współmieszkaniec zakaże się koronawirusem, to osoba zaszczepiona nie będą musiały przechodzić kwarantanny. Taki przywilej będą mieli także ozdrowieńcy. 

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne)Eksperci: Polskę czeka trzecia fala, jeśli zostaną rozluźnione obostrzenia

Szczepionka na koronawirusa będzie ułatwieniem, jeśli chodzi o podróżowanie poza granicami kraju. Zaszczepieni nie będą musieli odbywać kwarantanny po przekroczeniu granicy UE, jak i po przyjeździe z krajów strefy Schengen.

Michał Dworczyk zapowiada pierwsze szczepienia jeszcze w tym roku 

Szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie w RMF FM mówił o przygotowaniach do przeprowadzenia akcji narodowego szczepienia na COVID-19. W tej chwili selekcjonowanych jest kilkadziesiąt punktów w Polsce, gdzie przeprowadzone zostaną pierwsze szczepienia. 

Szczepionka na koronawirusaCeny szczepionek na koronawirusa ujawnione. Przez przypadek

- Jeżeli dzisiaj Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdzi szczepionkę firmy Pfizer, to wszystko wskazuje, że 26 grudnia wieczorem do Polski dojedzie pierwsze blisko 10 tys. dawek szczepionki. 27 grudnia zaszczepionych zostanie pierwszych 10 tys. osób - stwierdził przedstawiciel rządu 

Więcej o: