Otwarcie na S2. Morawiecki: Warszawa staje się europejską stolicą pod kątem nowoczesności infrastruktury

We wtorek 22 grudnia otwarty został ponad 15 kilometrów fragment drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. - Dzięki tak wielkiej inwestycji Warszawa staje się europejską stolicą pod kątem nowoczesności infrastruktury - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Wykonawcą odcinka od węzła Warszawa Wilanów do węzła Wał Miedzeszyński o długości ok. 6,5 km jest konsorcjum firm Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut (lider) i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki (partner). Natomiast odcinek od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska długości ok. 7,5 km zbudowała firma Warbud. Umowy na realizację zostały zawarte w grudniu 2015 r. Pierwsza o wartości ok. 758 mln zł, a druga ok. 562 mln zł" - czytamy w komunikacie GDDKiA

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji” Wybierz serwis

S2. Ważny fragment trasy oddany do użytku 

Kierowcy będą mogli dostać się na trasę poprzez cztery węzły: Warszawa Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów oraz Lubelska. Oddany do użytku fragment łączy trasę S2 z autostradą A2  w kierunku Mińska Mazowieckiego. 

Częścią trasy jest również nowy most nad Wisłą o długości 1505 metrów. Most ma długość 533,6 m, a dwie estakady nad terenami zalewowymi odpowiednio 342,8 m (po stronie Wilanowa) oraz 628,98 m (po stronie Wawra). Piesi i rowerzyści mogą korzystać z chodnika i ścieżki rowerowej po obu stronach przeprawy. Trasa, a właściwie odcinek o długości niewiele ponad 500 metrów przechodzi dwoma estakadami przez teren Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. 

Oddany fragment trasy S2Oddany fragment trasy S2 GDDKiA

Morawiecki: Dzięki obwodnicy Warszawa staje się europejską stolicą pod kątem nowoczesności infrastruktury

Podczas uroczystości otwarcia obecny był premier Mateusz Morawiecki. - To ogromna radość, że możemy dzisiaj otworzyć część Południowej Obwodnicy Warszawy. Dzięki tak wielkiej inwestycji Warszawa staje się europejską stolicą pod kątem nowoczesności infrastruktur - powiedział szef rząd, dodając, że obwodnica przyciągnie przedsiębiorców. - To droga, która zwiększy atrakcyjność inwestycyjną Warszawy i terenów wokół. Mieszkańcy czekali na nią kilkadziesiąt lat - dodał także. 

Autostrada A2 Będzie kolejny odcinek A2. GDDKiA rozpisała przetarg na fragment Siedlce-Biała Podlaska

Więcej o: