Godziny otwarcia sklepów 24 grudnia. Do której zrobimy zakupy? [Biedronka, Lidl, Kaufland]

24 grudnia, czyli w wigilię Bożego Narodzenia sklepy i supermarkety działają znacznie krócej, niż w pozostałe dni. Do której godziny będzie można zrobić zakupy w takich miejscach, jak Biedronka, Lidl czy Kaufland? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

24 grudnia jest ostatnim dniem, w którym możemy zrobić świąteczne zakupy. Tego dnia większość sklepów otwarta jest w ograniczonych godzinach. W następnie dni, czyli Boże Narodzenie, drugi dzień świąt i niedzielę sklepy będą zamknięte, choć niektóre małe, osiedlowe sklepy mogą prowadzić sprzedaż, o ile za ladą stanie właściciel.

Godziny otwarcia sklepów 24 grudnia [Lidl, Biedronka, Kaufland, Carrefour]

W Wigilię, 24 grudnia większość najpopularniejszych supermarketów będzie otwarta w takim samym wymiarze czasowym. Biedronka będzie przyjmowała klientów od godziny 6 do godziny 13. Siedem godzin na zrobienie zakupów będą mieli również klienci udający się do Lidla czy Kauflandu, które także będą otwarte w godzinach 6-13.

Nieco inne godziny otwarcia dotyczą marketu Carrefour. 24 grudnia sklepy tej sieci będą otwarte od 6:30 do godziny 13. W przypadku sklepów Carrefour Express jest nieco inaczej - o godzinach ich otwarcia decyduje właściciel, dlatego mogą być nieco dłuższe.

Ostatnia niedziela w roku a zakaz handlu

Grudzień był wyjątkowym miesiącem w kontekście panującego w Polsce zakazu handlu. Wszystkie dotychczasowe niedziele w tym miesiącu (6, 13 i 20 grudnia) oznaczały możliwość dokonywania zakupów w sklepach, głównie z powodu nadchodzącego okresu świątecznego.

W ostatnią niedzielę 2020 roku, która wypada 27 grudnia sklepy będą jednak zamknięte. Poza 25 grudnia, który był pierwszym dniem w miesiącu, w którym nie można było zrobić zakupów, w ostatnią niedzielę roku również będzie obowiązywać zakaz handlu.

Zobacz wideo Sklepy i punkty usługowe w godzinach 10-12 otwarte tylko dla seniorów
Więcej o: