Brexit. Polska nadal będzie uznawała prawo jazdy wyrobione w Wielkiej Brytanii. Ale tylko czasowo

Jak poinformowało MSZ, Polska - mimo brexitu - nadal będzie uznawała prawo jazdy wyrobione na Wyspach Brytyjskich. W ciągu pół roku będzie trzeba jednak wymienić je na polskie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na swoim profilu w mediach społecznościowych, że po zakończeniu okresu przejściowego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, czyli po 31 grudnia ubiegłego roku, Polska nadal będzie uznawać prawo jazdy wyrobione na Wyspach. Dokument będzie uznawany za ważny przez okres, na jaki został wystawiony.

Po powrocie do Polski będzie trzeba wymienić prawo jazdy 

Jednocześnie MSZ informuje, że po powrocie do Polski w ciągu sześciu miesięcy brytyjskie prawo jazdy trzeba będzie wymienić na polskie.

Resort zachęca do odwiedzenia strony brexit.gov.pl, gdzie można znaleźć więcej informacji o nowych regulacjach.

Wielka Brytania i Unia Europejska mają umowę. 1200 stron regulacji. Bez ceł

Brexit stał się faktem na "cywilizowanych" zasadach. Niemal tydzień po tym, jak Wielka Brytania i Unia Europejska, dwie strony negocjacyjnego stołu, ogłosiły dojście do porozumienia, doszło do oficjalnego podpisania dokumentu. 

Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej, Ursula von der Leyen, Przewodniczący Komisji Europejskiej oraz premier Boris Johnson poinformowali o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Urusula von der Leyen i Charles Michel podpisali w imieniu Unii Europejskiej umowę z Wielką Brytanią "The deal is done". Wielka Brytania i Europejska mają umowę handlową

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tekst umowy regulującej przyszłe relacje między stronami, w tym głównie handlowe, został opublikowany. Poinformowali o tym w twitterowych wpisach główni negocjatorzy - David Frost i Michel Barnier. Dokument jest spory - zawiera aż 1200 stron różnego rodzaju regulacji.

Najważniejszą kwestią, jaką reguluje umowa, są cła. Dzięki porozumieniu po 31 grudnia wymiana handlowa pomiędzy Wielką Brytanią a Unią będzie możliwa na zbliżonych zasadach do dzisiejszych - przede wszystkim bez konieczności opłacania danin.

Zobacz wideo Oko na świat. Co zmieni się dla nas po brexicie?
Więcej o: