Lubelskie. Wójt zapowiedział 500 plus dla urzędników zaszczepionych przeciw COVID-19

Wójt gminy Lubartów chce zachęcić jak największą liczbę osób do szczepienia. Zapowiedział, że urzędnicy, którzy się zaszczepią przeciw koronawirusowi mogą liczyć na specjalną nagrodę. - Myślę, że będzie to 500 plus, ale ile ten plus wyniesie, to dopiero policzymy - powiedział.

Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów (województwo lubelskie), powiedział w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim, że nagrody dla pracowników samorządowych za zaczepienie się przeciw COVID-19 mają pomóc w szybszym wyjściu z pandemii koronawirusa oraz zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz klientom gminnych instytucji.

Lubelskie. Nagrody dla urzędników za zaszczepienie się przeciw COVID-19. "Myślę, że będzie to 500 plus"

- Zaszczepieni nie będą stwarzać zagrożenia dla petentów, a i sami będą bezpieczni. Poza tym, chyba wszyscy tęsknimy za normalnością w urzędzie, czyli za pracą bez masek i przegród z pleksi - powiedział Kopyść.

Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Mapa punktów szczepień na koronawirusa w Polsce

Wójt wytłumaczył, że mówi o programie 500 plus dla zaszczepionych urzędników, ale dokładna wysokość nagrody nie jest jeszcze znana. - Myślę, że będzie to 500 plus, ale ile ten plus wyniesie, to dopiero policzymy - zaznaczył. Samorządowiec zapowiedział, że nagroda przysługiwałaby pracownikom gminy i podległych jej jednostką organizacyjnym.

Nagroda dla zaszczepionych przeciw COVID-19 mogłaby być rekompensatą dla pracowników za utratę premii za 2020 r. w czasie pandemii koronawirusa. Rząd zalecił wówczas, aby w związku z trudną sytuacją gospodarczą w Polsce i na świecie wstrzymać wypłacanie nagród.

Niedzielski: Będziemy zwiększać benefity dla zaszczepionych

W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że polski rząd, podobnie jak inne kraje w Europie, będzie zwiększał benefity dla osób zaszczepionych. Niedzielski dodał, że w wielu państwach toczy się dyskusja dotycząca ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych.

Minister Michał Dworczyk Dworczyk: Do 15 stycznia nie wszyscy z grupy zero zostaną zaszczepieni

"I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji" - powiedział.

Minister Niedzielski zaznaczył jednocześnie, że w planach resortu zdrowia jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu

Zobacz wideo Zapisy na szczepienia. Kto może dzwonić od 15 stycznia?
Więcej o: