Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii przedłużony. Rządowe rozporządzenie opublikowane

Do 13 stycznia został przedłużony zakaz lotów z Wielkiej Brytanii - tak wynika z opublikowanego we wtorek rozporządzenia rady ministrów. Zakaz obowiązuje od 22 grudnia.

Dotychczasowe ograniczenie w sprawie lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, gdzie odkryto szybko rozprzestrzeniający się nowy szczep koronawirusa, obowiązywało do 6 stycznia. Jak przekonuje Rada Ministrów, przedłużenie zakazu jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo w kraju, tak, by zminimalizować zagrożenie dla zdrowia publicznego. Stąd decyzja o wydłużeniu tego terminu do 13 stycznia.

Zakaz obejmuje lotniska i lądowiska wpisane do odpowiednich rejestrów i ewidencji. Niedostępne będzie wykonywanie i lądowanie cywilnych samolotów przewożących pasażerów.

Wielka Brytania. Zakaz lotów przedłużony

Zakaz nie obejmie lotów międzynarodowych zleconych między innymi przez premiera, odbywających się za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowanych na potrzeby sił zbrojnych, czy wojsk obcych oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu, który działa na jego zlecenie.

Do środy 6 stycznia obowiązuje zakaz lotów z Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego. Republiki Armenii, Republiki Kosowa, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Serbii oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki (z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork).

Zobacz wideo Czy możemy określić czas zakończenia pandemii?
Więcej o: