Andrzej Kwaliński nie żyje. Główny Inspektor Pracy zmarł w wieku 67 lat

Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński zmarł 8 stycznia 2021 roku. 67-latek był związany zawodowo z Państwową Inspekcją Pracy przez 36 lat.

"8 stycznia 2021 r. zmarł niespodziewanie Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński, doświadczony inspektor pracy, ceniony szef i kolega. [...] Pozostawił po sobie głęboki smutek współpracowników." - czytamy w komunikacie Państwowej Inspekcji Pracy.

Andrzej Kwaliński nie żyje. Był Głównym Inspektorem Pracy 

Andrzej Kwaliński urodził się w 1954 roku. Posiadał wyższe wykształcenie w zakresie elektrotechniki i elektroenergetyki, w 1983 roku ukończył Politechnikę Świętokrzyską i uzyskał tytuł inżyniera elektryka. Na stanowisko Głównego Inspektora Pracy został powołany 24 września 2020 roku. Wcześniej - od listopada 2017 roku - piastował funkcję zastępcy. Z PIP był związany zawodowo przez 36 lat.

Zobacz wideo Janina Ochojska o uchodźcach klimatycznych

"Przeszedł w urzędzie przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, zdobywając kolejne inspektorskie doświadczenia w okręgowych inspektoratach pracy w Kielcach i Warszawie oraz w Głównym Inspektoracie Pracy. Stale doskonalił warsztat inspektora pracy, awansując przy tym na coraz wyższe stanowiska" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

W informacji nie została podana przyczyna śmierci Andrzeja Kwalińskiego.

Więcej o: