Henryk Orfinger i Irena Eris zaszczepieni na WUM. "Nie mam przekonania, bym komuś szczepionkę zabrał"

Henryk Orfinger i Irena Eris, czyli założyciele firmy kosmetycznej Dr Irena Eris, są kolejnymi osobami spoza grupy "zero" zaszczepionymi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Henryk Orfinger przekazał portalowi money.pl, że "nie załatwiał z nikim tej sprawy".

Z możliwości zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym skorzystało przynajmniej kilkanaście osób spoza grupy "zero", w tym wiele ze świata kultury, biznesu i sztuki. - W tej grupie są też Irena Eris i Henryk Orfinger - informuje portal money.pl. W związku ze szczepieniami celebrytów na uniwersytet została nałożona kara finansowa, a prezes Centrum Medycznego WUM Ewa Trzepla została odwołana ze stanowiska.

Zobacz wideo Niedzielski: Nieprawidłowości w WUM są podstawą do nałożenia kary powyżej 250 tys. zł

Warszawski Uniwersytet Medyczny, 22 sierpnia 2017 Szczepienia poza kolejnością na WUM. Studenci apelują do aktorów

Henryk Orfinger i Irena Eris zaszczepieni 

Henryk Orfinger w rozmowie z portalem money.pl podkreślił, że wraz z żoną skorzystał z możliwości zaszczepienia się, ponieważ otrzymał informację, że w przeciwnym razie, dawki zostaną zmarnowane. - Chcę wyraźnie podkreślić, że z nikim się nie dogadywałem, u nikogo tej sprawy nie załatwiałem - mówił współzałożyciel firmy Dr Irena Eris. Jak dodał przedsiębiorca, na początku miał wątpliwości, czy może skorzystać ze szczepionki.

- Na miejscu, w głównym holu, spotkałem ledwie kilka osób, poza tym było zupełnie pusto. Już w budynku zostałem też zapewniony, że faktycznie mogę być szczepiony, że jest to zgodne z przepisami, że nikomu nie zabieram żadnej dawki. Byłem za to kilkukrotnie informowany, że cała akcja szczepienia musi być przeprowadzona na szybko ze względu na krótki termin użyteczności rozmrożonej szczepionki. I potwierdzają to doniesienia medialne, w tym ostatni tekst z dziennika "Rzeczpospolita". Byłem i jestem przekonany, że przez te szczepienia nie było konieczności wyrzucenia preparatu - tłumaczył mąż Ireny Eris.

Zbigniew Grycan. Zbigniew Grycan z żoną też zaszczepili się poza kolejnością w WUM

Biznesmen zaznaczył, że mimo zaistniałej sytuacji firma Dr Irena Eris zamierza dalej angażować się w pomoc w szczepieniu Polaków. W grudniu Irena Eris, która jest z wykształcenia doktorem farmacji, mówiła, że szczepionka na koronawirusa "to jest nasze wybawienie".

Z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, że mam poczucie, że organizacja całego procesu nie przebiegła tak, jak powinna. Jeżeli było realne ryzyko, że stracimy szczepionki, to znaczy, że proces logistyczny zawiódł. Nie mam przekonania, bym komuś szczepionkę zabrał

- podsumował Henryk Orfinger.

***

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Czy szczepionki są bezpieczne? WHO odpowiada na najważniejsze pytania

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

Więcej o: