Pracownicy TVP dostali średnio po 5,6 tys. złotych nagrody. W 2021 roku czeka ich jednak obniżka pensji

TVP przyznała nagrody swoim pracownikom. Średnio otrzymali oni po 5,6 tys. zł brutto. W 2021 roku dojdzie jednak do obniżenia płac niektórych osób zatrudnionych przez publicznego nadawcę. Ma to związek z niższym niż w ubiegłym roku budżetem TAI.
Zobacz wideo "Osiecka". Serial TVP o legendzie polskiej piosenki [ZWIASTUN]

TVP udostępniła dane na temat nagród dla pracowników portalowi branżowemu "Press", który wystąpił o nie w trybie dostępu do informacji publicznej. Nadawca publiczny poinformował, że przyznał nagrody z zysku za 2019 roku 2687 osobom. Łączna kwota przeznaczona na wypłacenie nagród wyniosła 15,22 mln zł, a pracownicy TVP otrzymali średnio 5,6 tys. zł brutto. Jednym z warunków otrzymania nagrody, było zatrudnienie w spółce przez cały 2020 rok. 

W ubiegłym roku telewizja publiczna wypracowała 89 mln zł zysku netto. Na koszty jej działalności przeznaczono 2,691 mld zł, z kolei przychody wyniosły 2,559 mld zł. Pod koniec 2020 roku dla TVP pracowało 2825 osób. 

Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID bez kolejki Luzowanie obostrzeń po 1 lutego? Minister ostrzega przed "eksplozją pandemiczną"

TVP obniży płace. Budżet TAI niższy niż w ubiegłym roku

Portal "Press" ustalił także, że budżet Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP w 2021 r. będzie mniejszy niż w 2020 r. W ubiegłym roku wyniósł on ok. 190 mln, w tym roku będzie to ok. 170 mln zł. Ta zmiana oznacza obniżki płac w TVP. Mają one dotknąć przede wszystkim prowadzących, wydawców, podwydawców i reporterów. O mniejsze wynagrodzenie nie muszą się martwić m.in. inżynierzy studia telewizji publicznej, których pensje mają wzrosnąć. 

Telewizyjna Agencja Informacyjna to jednostka Telewizji Polskiej, która realizuje materiały informacyjne, reporterskie i dokumentalne na zlecenie serwisów informacyjnych nadawanych w TVP ("Wiadomości", "Panorama", "Serwis Info", "Teleexpress" i lokalne programy informacyjne) oraz na zlecenie anten telewizyjnych (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia i ośrodków regionalnych).

Pandemia koronawirusa. Siłownia Fitness Point w galerii MM - działa w czerwonej strefie, ćwiczą tylko 'sportowcy przygotowujący się do zawodów'. Poznań, 19 października 2020 Restrykcje przedłużone do końca stycznia. Czy siłownie będą otwarte?

Więcej o: