Policja skontrolowała hotel, w którym było 300 osób. Tłumaczyli się, że grają w szachy

Policja skontrolowała jeden z hoteli znajdujących się we Władysławowie po tym, jak sanepid otrzymał zgłoszenie o tym, że przebywa w nim znaczna liczba osób. W czasie kontroli przebywający stwierdzili, że biorą udział w zawodach sportowych.

Od 28 grudnia zamknięte są hotele, pensjonaty i inne miejsca noclegowe. W odróżnieniu od poprzednio obowiązujących obostrzeń nie można z nich korzystać w przypadku podróży służbowych. Zgodnie z zapowiedziami na początku roku rozpoczęły się liczne kontrole mające na celu sprawdzenie, czy hotelarze stosują się do obostrzeń. 

Zobacz wideo 3 miliony zaszczepionych do końca marca? "To w dalszym ciągu za mało"

Policja skontrolowała hotel, w którym było 300 osób. Grali w szachy 

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", policja skontrolowała jeden z hoteli znajdujących się we Władysławowie, w którym przebywało 300 osób. Funkcjonariusze sprawdzili obiekt po zgłoszeniu takiej sytuacji do sanepidu. Przebywający w hotelu stwierdzili, że biorą udział w zawodach sportowych - graniu w szachy. 

Hotel Gołębiewski - MikołajkiPaństwo przejmie upadające hotele? Gołębiewski: To niepokojące

- Z uwagi na niejasności oraz braki w dokumentacji wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie - poinformowała podkom. Monika Bradtke, naczelnik wydziału Prewencji KPP Puck. Sprawą zajmie się również sanepid. 

Rząd przedłużył obostrzenia. Do kiedy zamknięte hotele? 

W poniedziałek 11 stycznia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przedstawione zostały dalszej obostrzenia. Hotele będą zamknięte co najmniej do 31 stycznia. Dodatkowo nieczynne pozostaną galerie handlowe, placówki gastronomiczne (sprzedaż posiłków tylko na wynos) oraz kluby fitness. 

Na razie nic nie wskazuje na to, że wraz z nowym miesiąca rozpocznie się luzowanie obostrzeń - Na pewno nie można liczyć, że w przypadku ustabilizowanej sytuacji, zakładając optymistycznie, że będziemy nadal na poziomie średnio ok. 10 tys. zachorowań tygodniowo, po 1 lutego dokonamy jakiegoś dużego poluzowania obostrzeń - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.