Mimo obostrzeń ministerstwo chce wydać ponad milion zł na noclegi w hotelach. Przetarg ruszył 5 stycznia

Zlikwidowany pod koniec grudnia resort nauki i szkolnictwa wyższego, mimo rządowych restrykcji, ogłosił przetarg na noclegi w hotelu w Warszawie dla urzędników. Na ten cel ma zostać przeznaczone ponad milion złotych.

Wskutek reorganizacji rządu 1 stycznia 2021 roku przestało istnieć ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. Formalnie jednak omawiane przez resort zagadnienia zostały przeniesione do resortu edukacji i nauki, zarządzanego przez Przemysława Czarnka.

Oświadczenie Emilewicz ws. synów, którzy jeździli na nartach. 'Trenują narciarstwo alpejskie'Oświadczenie Emilewicz ws. synów, którzy jeździli na nartach. "Trenują"

Ogłoszono przetarg dot. pokoi hotelowych. O obostrzeniach ani słowa

23 grudnia resort ogłosił jedno z ostatnich zamówień publicznych. Dotyczyło przetargu na "hotelarskie usługi noclegowe na terenie Warszawy" o wartości 1 356 384,00 zł. Firma, którą wybrał resort, ma być odpowiedzialna za rezerwację pokoi i zakup miejsc hotelowych - przekazuje WP. "Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia noclegu wraz ze śniadaniem w hotelu znajdującym się w odległości do 2 km od siedziby ministerstwa" - czytamy w dokumentacji przetargowej.

Resort w zamówieniu zamieścił informację, aby urzędnicy nocowali w jednoosobowych pokojach z łazienką, ale jednocześnie dopuszczono możliwość zakwaterowania w pokoju większym niż "jedynka". Pomieszczenia muszą być klimatyzowane, posiadać biurko lub stół do pracy, odpowiednie oświetlenie, możliwość podłączenia komputera i dostęp do bezpłatnego Internetu.

W opublikowanym ogłoszeniu nie pojawiło się ani jedno słowo na temat wprowadzonych przez rząd restrykcji. Kilka dni przed publikacją dokumentu minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 28 grudnia hotele w całej Polsce nie mogą prowadzić swojej działalności w związku z wprowadzoną narodową kwarantanną. W drodze wyjątku mogą z nich korzystać jedynie przedstawiciele służb mundurowych, dyplomaci, medycy, sportowcy czy pacjenci szpitali specjalistycznych.

Kto będzie mógł skorzystać z pokoi?

W poniedziałek 11 stycznia Niedzielski ogłosił, że obostrzenia dotyczące hoteli zostaną przedłużone do końca miesiąca. W rozmowie z WP resort nauki przekazał, że z noclegów w Warszawie mają korzystać "uczestnicy projektów, eksperci krajowi oraz zagraniczni, członkowie zespołów ministra, rzecznicy dyscyplinarni ministra i członkowie komisji dyscyplinarnej".

- Ministerstwo będzie mogło korzystać z umowy po zniesieniu obostrzeń, przewidziało również w ogłoszeniu możliwość niewykorzystania wszystkich środków na realizacje zamówienia. Wynagrodzenie wykonawcy będzie należne jedynie od rzeczywiście zrealizowanych usług – oznajmiła Anna Ostrowska, rzecznik ministerstwa edukacji i nauki.

Paweł Adamowicz w czasie 'światełka do nieba'RPO apeluje ws. wyjaśnienia zabójstwa Pawła Adamowicza. "Widzimy opieszałość"

Termin realizacji zamówienia wynosi 12 kolejnych miesięcy od daty zawarcia umowy lub do momentu wykorzystania środków finansowych. Resort zagwarantował sobie również możliwość przedłużenia realizacji umowy o sześć miesięcy.

Zobacz wideo Czy COVID-19 pozostanie chorobą sezonową?
Więcej o: