500 plus. Ponowny wniosek muszą złożyć w tym roku wszyscy. Od 1 lutego rusza nabór internetowy

Ministra rodziny i polityki społecznej przypomniała o konieczności ponownego złożenia wniosku o 500 plus. W tym roku muszą to zrobić wszyscy jego beneficjenci. Od 1 lutego będzie można zrobić to przez internet, a od 1 kwietnia drogą tradycyjną.

Rodzice, którzy do tej pory pobierali pieniądze z programu "Rodzina 500 plus", muszą ponownie złożyć wniosek o wypłatę, aby móc otrzymywać świadczenie. Nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną.

Zobacz wideo Biedroń o 500 plus: Wszystko wskazuje na to, że PiS zacznie je ograniczać

500 plus bez zmian, ale trzeba ponownie złożyć wniosek

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że świadczenie będzie przyznawane na tych samych zasadach, jak do tej pory, ale w tym roku wszyscy muszą złożyć wniosek.

Siłownia / zdjęcie ilustracyjne Siłownie znów się otworzą, wiemy kiedy. Branża fitness też się buntuje

Prawo do świadczenia zostanie ustalone na rok i obejmie okres od 1 czerwca tego roku do 1 maja 2022 roku. Minister zapewniła, że środki w budżecie są zabezpieczone, a na ten cel zarezerwowano 41 miliardów złotych.

Zamknięte hotele - zdjęcie ilustracyjne Jakie pieniądze mogą stracić przedsiębiorcy? Nawet 324 tys. zł

Minister Marlena Maląg zwraca uwagę, że odkąd w 2016 roku zniesione zostało kryterium dochodowe i 500 plus przysługuje na każde dziecko, dodatek ten pobiera niemal każda rodzina.

Miesiąc w miesiąc to świadczenie pobiera 6,5 miliona dzieci

- powiedziała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Inne świadczenia na dzieci

500 plus to nie jedyne świadczenie, jakie rząd oferuje rodzicom i opiekunom prawnym dzieci. Można skorzystać także z innych ulg oraz dodatków, jak:

  • Zasiłek Rodzinny,
  • Świadczenie pielęgnacyjne 
  • Becikowe,
  • Zasiłek macierzyński,
  • Ulga podatkowa na dzieci.

Rodzicom przysługuje też tzw. 300 plus, czyli świadczenie Dobry Start wypłacane raz do roku. Można o nie wnioskować przed początkiem roku szkolnego, ponieważ te 300 zł ma wspomóc rodziców w zakupie przyborów i podręczników do szkoły. 

Więcej o: