Bill Gates największym właścicielem działek rolnych w USA. 100 tys. hektarów w 18 stanach

Amerykanin Bill Gates posiada 242000 akrów (prawie 100 tys. hektarów) pól uprawnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Majątek rolny Billa Gatesa obejmuje około 242 000 akrów ziemi uprawnej w 18 stanach i prawie 27 000 akrów innych gruntów w Phoenix - informuje The Land Report, magazyn dla inwestorów, który analizuje sytuację największych właścicieli ziemskich w kraju. Największe areały Gatesa znajdują się Luizjanie i Arkansas, gdzie miliarder posiada odpowiednio 69 071 akrów i 47 927 akrów.

Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

Gates nie jest jedynym znanym miliardem posiadającym pola uprawne 

Choć właściciel Microsoftu jest największym w USA właścicielem działek rolnych, to wciąż mu brakuje do największych posiadaczy ziemskich za oceanem. Na pierwszym miejscu w tym zestawieniu jest John Malone, który posiada 2,2 mln akrów ziemi. W skład dobytku prezesa Liberty Media wchodzą jednak nie tylko grunty nadające się do prowadzenia działalności uprawnej, ale także lasy i rancza. Co ciekawe w ziemię inwestuje również założyciel Amazona Jeff Bezos, który ma 420 000 akrów.  

Gates kupuje ziemię poprzez Cascade Investments, spółkę holdingową, która zarządza częścią aktywów miliardera. Firma posiada udziały w ponad 20 spółkach, w tym m.in. Johnn Deere (producent traktorów) czy Canadian National Railway.  

Bill Gates trzecim najbogatszym człowiekiem na świcie. Wyprzedził go Musk 

Bill Gates jest obecnie na trzecim miejscu w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie agencji Bloomberg. W tym momencie założyciel Microsoftu posiada majątek szacowany na 132 mld dol. Pod koniec listopada stracił drugie miejsce na rzecz właściciela Tesli, Elona Muska. 

Więcej o: