Bill Gates największym właścicielem działek rolnych w USA. 100 tys. hektarów w 18 stanach

Amerykanin Bill Gates posiada 242000 akrów (prawie 100 tys. hektarów) pól uprawnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Majątek rolny Billa Gatesa obejmuje około 242 000 akrów ziemi uprawnej w 18 stanach i prawie 27 000 akrów innych gruntów w Phoenix - informuje The Land Report, magazyn dla inwestorów, który analizuje sytuację największych właścicieli ziemskich w kraju. Największe areały Gatesa znajdują się Luizjanie i Arkansas, gdzie miliarder posiada odpowiednio 69 071 akrów i 47 927 akrów.

Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

Gates nie jest jedynym znanym miliardem posiadającym pola uprawne 

Choć właściciel Microsoftu jest największym w USA właścicielem działek rolnych, to wciąż mu brakuje do największych posiadaczy ziemskich za oceanem. Na pierwszym miejscu w tym zestawieniu jest John Malone, który posiada 2,2 mln akrów ziemi. W skład dobytku prezesa Liberty Media wchodzą jednak nie tylko grunty nadające się do prowadzenia działalności uprawnej, ale także lasy i rancza. Co ciekawe w ziemię inwestuje również założyciel Amazona Jeff Bezos, który ma 420 000 akrów.  

Xi Jinping, przywódca Chin. Chiny zaskakują wzrostem PKB. Jako jedyna duża gospodarka

Gates kupuje ziemię poprzez Cascade Investments, spółkę holdingową, która zarządza częścią aktywów miliardera. Firma posiada udziały w ponad 20 spółkach, w tym m.in. Johnn Deere (producent traktorów) czy Canadian National Railway.  

Bill Gates trzecim najbogatszym człowiekiem na świcie. Wyprzedził go Musk 

Bill Gates jest obecnie na trzecim miejscu w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie agencji Bloomberg. W tym momencie założyciel Microsoftu posiada majątek szacowany na 132 mld dol. Pod koniec listopada stracił drugie miejsce na rzecz właściciela Tesli, Elona Muska. 

Więcej o: