Allegro wprowadza sporo zmian. Nowy serwis Allegro Biznes, droższy Smart, błyskawiczna dostawa

Allegro wprowadza sporo nowości na początku 2021 roku. Niedługo wystartuje serwis dla firm, Allegro Biznes. W Warszawie pojawi się opcja błyskawicznej dostawy tego samego dnia. Zmiany czekają też Allegro Smart, które podrożeje dla nowych użytkowników.

Początek roku dla Allegro jest wyjątkowo pracowity. Firma przedstawiła szereg zmian, które zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Allegro już rok temu weszło do dziesiątki największych serwisów sprzedaż internetowej na świecie, a kilka miesięcy temu zadebiutowało na giełdzie. To jednak, jak widać, nie zatrzymało chęci rozwoju spółki.

Allegro Smart! droższe dla nowych użytkowników

Od 25 stycznia wzrośnie opłata za Allegro Smart! Usługa będzie kosztowała 10,99 zł, dwa złote więcej niż dotychczas. Co jednak ważne, wyższa cena dotyczy tylko nowych abonentów usługi. Osoby, które już teraz mają wykupioną subskrypcję Smart! lub zrobią to do 25 stycznia, będzie obowiązywała wciąż stara cena, informuje portal Cashless.pl. Cena rocznego abonamentu pozostaje bez zmian i wynosi 49 zł. 

Zmienią się też nieco zasady wysyłki przez kuriera UPS dla subskrybentów Allegro Smart! Od 8 lutego znika metoda "Kurier UPS", w której kupujący rozlicza się bezpośrednio z kurierem. Bez zmian pozostaje jednak metoda "Allegro Kurier UPS (do 10kg)", gdzie to Allegro zajmuje się płatnością przewoźnikowi, a kupujący rozlicza się z Allegro. 

Błyskawiczna wysyła PickPack na terenie Warszawy

Allegro informuje także, że od lutego do usługi Smart! zostanie dołączona metoda błyskawicznej wysyłki PickPack. Opcja ta jest jednak dostępna tylko jeśli sprzedający wysyła towar z Warszawy na inny adres w Warszawie (o kodzie pocztowym zaczynającym się na 00, 01, 02, 03 lub 04). Ponadto sprzedający musi podpisać umowę z przewoźnikiem PickPack. Jeśli te warunki zostaną spełnione, to produkty wysłane przez PickPack zostaną dostarczone tego samego lub następnego dnia, gdy zamówienie zostało złożone po godzinie wyznaczonej przez sprzedawcę. 

Zobacz wideo Czy Trump porzuci Partię Republikańską i założy własne ugrupowanie?

Allegro Biznes to nowy portal dla firm

Allegro poinformowało także, że wprowadzi nowy serwis usprawniający zakupu firmowe, Allegro Biznes. 

Każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro. Dzięki Allegro Biznes ich „podróż konsumencka” będzie teraz jeszcze lepsza. Możliwość samodzielnego i szybkiego wyboru produktów w połączeniu z bardzo bogatą ofertą w konkurencyjnych cenach oraz wygodnymi dostawami - elementy tak ważne w naszych codziennych, prywatnych zakupach - nie były do tej pory dostępne w przypadku zakupów firmowych. Ponieważ jednak klienci, poza życiem zawodowym, przyzwyczaili się do określonego standardu zakupów online, ta luka doprowadziła do szybkiego rozwoju funkcji i usług, takich jak Allegro Biznes, skierowanych do klientów B2B 

- powiedziała Dagmara Brzezińska-Marcu, Commercial Category Management Director w Allegro. Platforma przytacza prognozy ekspertów, według których wartość zakupów firmowych w 2021 roku ma sięgnąć 340 mld zł, co skłoniło firmę do stworzenia nowej usługi.

Na platformie będzie można kupić na przykład artykuły papiernicze, produkty do sprzątania, sprzęt IT. Oferta ma być jednak dostosowana także do specyficznych branż, jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane i gabinety kosmetyczne. "Kupujący będą mogli liczyć na hurtowe ceny u wybranych sprzedawców i rabaty na cały koszyk. Mają też móc w łatwy sposób porównywać ceny netto od wielu sprzedających, a także korzystać z wydłużonego terminu płatności do 60 dni" - informuje Cashless.pl.

Allegro Pay pozwoli rozłożyć zakupy na raty

Ostatnia zmiana dotyczy płatności Allegro Pay. Od 8 lutego przy zakupach za co najmniej 500 zł z okresem spłaty do 30 dni pojawi się możliwość rozłożenia płatności na raty. Ponadto opcja spłaty w ciągu 30 dni pojawi się także dla zakupów powyżej 1000 zł, co wcześniej było dostępne tylko dla płatności poniżej tej kwoty. 

Więcej o: