Kaufland zapowiedział podwyżki. Kasjerzy zarobią ponad 4 tysiące złotych

Kaufland zapowiedział podwyżki dla pracowników, które mają wejść w życie 1 marca 2021 r. W niektórych lokalizacjach pensja kasjera-sprzedawcy wyniesie do 4,1 tys. zł złotych brutto. Będzie jednak uzależniona również od stażu pracy.

"Dbając o konkurencyjne warunki pracy, Kaufland Polska każdego roku zleca niezależnej instytucji przegląd wynagrodzenia oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych na rynku. Dzięki cyklicznym podwyżkom firma już od kilku lat jest w czołówce sieci handlowych pod względem oferowanych warunków finansowych. Również i w tym roku osoby na wybranych stanowiskach będą mogły liczyć na wyższe wynagrodzenie" - napisali przedstawiciele sieci w komunikacie przesłanym portalowi wiadomoscihandlowe.pl.

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Kaufland podnosi pensje 

Warto przypomnieć, że w lutym zeszłego roku sieć informowała, iż kasjerzy w jej sklepach będą zarabiać od 3,2 do 3,9 tysięcy zł, wliczając w to dodatek za frekwencję. Pozostawała jednak w sporze zbiorowym ze związkiem zawodowym dotyczącym zwiększenia zarobków. Najnowsze podwyżki mają pozwolić na zarobki na poziomie nawet 4,1 tys. zł brutto.

Nutri-Score coraz częściej pojawia się na opakowaniach produktów w PolsceNowe oznaczenia na produktach spożywczych. Co oznaczają litery od A do E?

Ile zarabiają kasjerzy w Lidlu i Biedronce?

O podwyżkach na koniec grudnia informowało Jeronimo Martins. 58 tys. pracowników właściciela Biedronki od stycznia 2021 roku może liczyć na zarobki wyższe o 200 zł brutto. Tym samym pensja kasjera w sieci może wynosić od 3,4 tys. zł brutto w mniejszych miejscowościach, do 3850 zł w największych miastach. 

Primark otwiera w Polsce kolejny sklep. Znamy datę otwarcia i lokalizacjęPrimark otwiera w Polsce kolejny sklep. Znamy datę otwarcia i lokalizację

Lidl ostatnie podwyżki ogłosił w marcu 2020 roku. Pensja dla nowych kasjerów może wynosić od 3,4 tys. do 4,1 tys. zł brutto. Po roku wynagrodzenie może wzrosnąć do kwoty 3,5-4,35 tys. brutto. Kasjerzy Lidla z dwuletnim stażem mogą dostać do 4,6 tys. zł brutto. 

Więcej o: