Allegro zatrudni w tym roku nawet 950 osób. Firma otwiera w Poznaniu nową siedzibę

Allegro poinformowało, że w 2021 roku planuje zatrudnić nawet 950 osób. Związane jest to m.in. z otwarciem nowej siedziby. Główne biuro nadal będzie mieścić się w Poznaniu i ma zostać oddane do użytku w drugim kwartale bieżącego roku.
Zobacz wideo Mateusz Morawiecki zapowiada dofinansowanie psychiatrii dziecięcej

Grupa Allegro planuje zatrudnić w tym roku do 950 osób, poinformował Marcin Gruszka z biura prasowego firmy. Allegro planuje także zmienić siedzibę - w II kw. 2021 r. ma zostać otwarty biurowiec w Poznaniu, w którym Allegro będzie najemcą (z 26 tys. mkw powierzchni biurowej brutto), jak podała firma doradcza Cresa, która reprezentuje najemcę.

W tym roku @Allegro_Group planuje zatrudnić nawet 950 osób. Ja tylko powiem, że warto, bo to niezwykle ciekawa firma rozwijająca się w ultra tempie, dlatego #dobrzetubyć

- napisał Gruszka na swoim profilu na Twitterze.

Gruszka zamieścił też zdjęcia przedstawiające, jak będzie wyglądać siedziba Allegro w Poznaniu.

Nowa siedziba Allegro to największa transakcja w historii poznańskiego rynku

Jednocześnie firma Cresa podała, że pod koniec 2020 roku. Allegro podpisało umowę najmu 26 tys. mkw powierzchni biurowej brutto (24 600 m2 powierzchni najmu netto) w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu, którego deweloperem i generalnym wykonawcą jest Skanska. Kontrakt ma możliwość dalszej ekspansji do 29, 7 tys. mkw. Jest to największa transakcja w historii rynku poznańskiego.

AllegroAllegro wprowadza zmiany. Nowy serwis, droższy Smart, błyskawiczna dostawa

Tym samym Allegro wynajęło w ubiegłym roku łącznie 44 300 mkw powierzchni biurowej (oprócz siedziby w Poznaniu, firma wynajęła nowe biura w Fabryce Norblina w Warszawie o powierzchni 16 200 mkw i w Centrum Biurowym Lubicz w Krakowie o pow. 2 100 mkw), co jest jednym z największych najmów w Polsce

- czytamy w komunikacie.

Poszukiwania nowej siedziby Allegro zaczęło dwa lata temu

Allegro ma swoją siedzibę w Poznaniu, a biura w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Obecnie firma zatrudnia ponad 2 500 osób.

Allegro rusza z Allegro PayReuters: Allegro chce kupić trzy tysiące automatów paczkowych

"Allegro rozwija się w niespotykanym tempie. To wiodąca firma z branży e-commerce, która odniosła spektakularny sukces. Cieszę się, że wraz z zespołem mogłem reprezentować Allegro w procesie zmiany siedziby głównej w Poznaniu oraz biur w Warszawie i Krakowie. Procesy relokacji firma rozpoczęła z ponad dwuletnim wyprzedzeniem, dzięki czemu mieliśmy czas na dokładną weryfikację ofert, dostosowanie warunków umów do potrzeb klienta oraz zabezpieczenie jego interesów, wraz z możliwością dalszej ekspansji. Wszystkie nowe biura charakteryzuje dobrze skomunikowana lokalizacja, duża powierzchnia piętra oraz liczne udogodnienia dla pracowników" - powiedział partner, dyrektor Działu reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska Artur Sutor, cytowany w komunikacie.

Budynek D, do którego wprowadzi się Allegro, powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Biurowiec zapewni ok. 39 tys. mkw powierzchni biurowej, a Allegro będzie jego głównym najemcą. Oddanie budynku do użytku planowane jest na II kwartał 2021 r.