Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Maria Mazurek
Biznesmen Donald Trump kończy kadencję z mniejszym majątkiem - tak przynajmniej wynika z szacunków, bo dokładnej wartości imperium byłego prezydenta nie znamy. Imperium coraz mniejszego i coraz mocniej się chwiejącego. Od "marki Trump" odwróciło się wiele firm, na horyzoncie widnieją długi do spłacenia, a sprawy nie ułatwia pandemia koronawirusa. Ile pieniędzy ma Trump, co się z nimi stanie i co może być dla niego największym ciosem? Więcej na ten temat w programie "Oko na świat".

Donald Trump wraz z żoną Melanią odleciał - po raz ostatni - Air Force One na Florydę, do swojej posiadłości Mar-a-Lago, gdzie bardzo lubił uciekać na odpoczynek także w czasie pełnienia urzędu. Pod koniec kadencji byłego prezydenta jego "marka" mocno ucierpiała - tak naprawdę z powodu jego decyzji. "Marka Trump" to nie jest tylko symboliczne określenie - miliarder (z coraz mniejszą ilością miliardów na koncie) zarabia między innymi na licencji na wykorzystywanie swojego nazwiska. A z zarabianiem mogą być teraz kłopoty. 

Zobacz wideo

- W najbliższym czasie musi spłacić około 400 mln dolarów długów. On tej gotówki nie ma. Prawdopodobnie próbował ją zorganizować, sprzedając swój waszyngtoński hotel, albo chociaż go dzierżawiąc, to nie wyszło - zauważa dr Jan Misiuna z Katedry Studiów Politycznych SGH. 

Więcej na ten temat w najnowszym odcinku programu "Oko na świat". 

Więcej o: