Lublin. Policja ujęła sprawców wyłudzenia złotych monet. Były warte 1,2 mln zł

Lubelska policja ujęła trzech mężczyzn oskarżonych o wyłudzenie złotych monet od 92-letniej mieszkanki miasta. Grozi im nawet do 10 lat więzienia. Jeden z nich już wcześniej został skazany za oszustwo "na policjanta".

W drugim tygodniu stycznia lubelska policja informowała o rekordowym wyłudzeniu. 92-letnia lublinianka rozmawiała z osobą podającą się za policjanta, która poprosiła ją o pomoc w ujęciu przestępców. Kobieta pożyczyła część swoich oszczędności - po akcji miały jej zostać zwrócone. Niestety blef był skuteczny, gdyż starsza pani przekazała oszustom w jednej z bram miasta złote monety warte aż 1,2 mln złotych. 

Zobacz wideo Trzech mężczyzn uprowadziło i próbowało wyłudzić od pokrzywdzonego 2 miliony złotych.

Sprawcy wyłudzenia mieli przy sobie 20 tys. złotych w gotówce

Pod koniec zeszłego tygodnia policja zdołała ująć dwóch pierwszych sprawców. Na terenie Opatowa zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Zabezpieczono przy nich gotówkę o wartości 20 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.  

PiS chce odebrać prawo odmowy przyjęcia mandatów Prawnik o ustawie ws. mandatów: PiS szykuje nam jazdę bez trzymanki

Trzeci sprawca już wcześnie wyłudzał pieniądze metodą "na policjanta"

Kolejnego podejrzanego złapano 19 stycznia w Warszawie. To 24-latek, który niedawno opuścił tymczasowy areszt. Przebywał w nim w związku z innymi oszustwami, w których podszywał się pod policjanta. 20 stycznia mężczyzna został doprowadzony do nadzoru śledztwa Prokuratury Rejonowej Lublin, gdzie usłyszał zarzuty udziału w oszustwie.

Impreza w pubie w Olsztynie Godzinna kolejka na imprezę w olsztyńskim pubie. Na miejscu policja i sanepid

Jak informuje lubelska policja, sprawa jest rozwojowa. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawna akcja funkcjonariuszy była możliwa dzięki współpracy policjantów operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie oraz kryminalnych z KWP w Lublinie.  

Więcej o: