Wizz Air uruchomi nowe trasy z Polski. Linie lotnicze stawiają na kierunki wakacyjne

Wizz Air doda do siatki połączeń siedem nowych tras z Polski w ofercie na lato 2021 roku. Za kilka miesięcy pojawi się możliwość dodatkowych lotów do Chorwacji, Grecji oraz Bułgarii

Jak na razie branża lotnicza musi zmagać się z licznymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Rozpoczęte pod koniec ubiegłego roku masowe szczepienia dają jednak nadzieję, że cała sytuacja wróci do normy w ciągu kilku miesięcy. Z tego powodu linie lotnicze przygotowują ofertę wakacyjną. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Wizz Air wprowadza dodatkowe loty na wakacje 

Po dwa loty tygodniowo będą odbywać się z Warszawy i Krakowa na greckie wyspy - Kretę i Santorini. Dodatkowo linia będzie realizować dwa razy w tygodniu loty z Gdańska do Splitu i z Katowic na Korfu. Poza tym loty będą odbywać się również na trasie Wrocław - Burgas. 

- Dzisiaj podkreślamy nasze silne zaangażowanie w działalność w Polsce ogłaszając siedem nowych tras z pięciu polskich miast do atrakcyjnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Bułgarii i Chorwacji. Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami. Za sprawą wdrożonych przez Wizz Air, dodatkowych procedur bezpieczeństwa na pokładzie nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie - powiedział członek zarządu ds. handlowych George Michalopoulos.

PLL LOT oddał 600 mln zł za niezrealizowane bilety 

PLL LOT zwrócił pasażerom w 2020 roku 600 mln zł za kupione i niewykorzystane bilety lotnicze. Do zwrotu wciąż pozostaje 280 mln zł - wyjaśnił prezes państwowej spółki Rafał Milczarski w czasie  posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury.  Przed pandemią przewoźnik wykonywał 350 lotów dziennie, natomiast obecnie jest ich między 50 a 100 - I to jest też miara tego kryzysu, w którym się znajdujemy - zaznaczył Milczarski.

Więcej o: