Polski Bon Turystyczny ze zmianami. Opłacimy nim także jednodniowe wycieczki bez noclegu
Dotąd Polski Bon Turystyczny można było przeznaczyć na nocleg w obiektach turystycznych lub na imprezy turystyczne z przynajmniej jednym noclegiem. To dość mocno ograniczało jego użyteczność. Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy covidowej wprowadza zmiany, które umożliwiają wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego w większym zakresie.
Polski Bon Turystyczny także na atrakcje bez noclegu
Wprowadzone zmiany pozwalają od teraz wykorzystać Polski Bon Turystyczny także w przypadku jednodniowych wycieczek. W ten sposób opłacimy również wszystkie przewidziane przez organizatorów atrakcje. Bon nie musi zatem ograniczać się już tylko do ofert z noclegiem. Zmiany pozwalają operatorom turystycznym oraz organizacjom pożytku publicznego dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie: zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych - informuje Polska Organizacja Turystyczna.
W ten sposób bon może pomóc nie tylko właścicielom obiektów i osobom bezpośrednio w nich zatrudnionym, ale także pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie
- wyjaśnia POT.
Nowelizacja ma być także motywacją do pakietowania usług, by jak najwięcej przedsiębiorców i specjalistów mogło zarabiać na życie. Ponadto zmiany uwzględniają specyfikę zorganizowanego wypoczynku w postaci wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii.
Zmiany w systemie rejestracji do Polskiego Bonu Turystycznego
Druga zmiana dotyczy podmiotów realizujących Polski Bon Turystyczny. Przedsiębiorcy będą musieli podawać nie tylko nazwę firmy i adres widniejący w rejestrze przedsiębiorców, ale także dokładny adres miejsca każdej prowadzonej działalności turystycznej. Katalog dodatkowych informacji zawiera od teraz także nazwę handlową oraz adres strony internetowej firmy, jeśli takowa jest prowadzona. Zmiany dotyczą zarówno nowych, jak i już wcześniej zarejestrowanych podmiotów, które powinny uzupełnić brakujące informacje.
Dzięki temu system rejestracji ma być skuteczniejszy, a jego aktualizacja zapewni większy zasięg informacji i pozwoli na wypromowanie poszczególnych miejsc oraz usług.
Nowe wymagania podczas rejestracji mają spowodować, że podmioty skuteczniej będą docierać ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców. Pamiętajmy o tym, że baza podmiotów turystycznych nie jest wyłącznie narzędziem formalnym, ale odgrywa ważną rolę informacyjną dla osób planujących wypoczynek i poszukujących oferty w określonej lokalizacji czy o specyficznym profilu. To skuteczna promocja polskiej turystyki
- mówi Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
-
Francja. Nicolas Sarkozy, były prezydent, skazany. Ma iść do więzienia za korupcję i nadużycia
-
Restauracja wystąpiła w rządowym spocie, teraz się odcina. "Kompletna fikcja". PFR: dostali 843 tys. zł
-
Podatek Belki do lamusa? Chce tego KO, zmian chciał Morawiecki. Dziś nie ma takich planów [WYKRES DNIA]
-
Wiech: Chodzi o gaz, nie o klimat. Niemcy nas pchają w zielony absurd
-
Twoja lodówka A+++ od dziś ma klasę energetyczną... C. "Ma to pomóc oszczędzać"
- Szpital Narodowy w Warszawie przygotowuje się na trzecią falę. Placówka otworzy nowe moduły
- Horban radził przedsiębiorcom, by przebranżawiali się na maseczki. Teraz "po staropolsku odszczekuje"
- Prywatna firma ma zbudować hotel w kosmosie. Ze "sztuczną grawitacją". Projekt wygląda jak z filmu SF
- Będzie podwyżka 500 plus przed wyborami w 2023 roku? Ile może kosztować waloryzacja? Są dwa warianty
- Ile straciła Polska przez koronawirusa? Ekonomiści podali dokładną liczbę