Pod Warszawą powstanie osiedle kontenerowe. Zamieszkają w nim "trudni lokatorzy"

Otwock zamierza kupić wolnostojące kontenery dla dłużników niepłacących czynszów za mieszkania komunalne. Kontenerowe osiedle miałoby powstać z dala od centrum miasta oraz innej zabudowy.

Poważnym problem dla władz gmin są długi mieszkańców mieszkań komunalnych. W wielu przypadkach sięgają dziesiątek bądź nawet setek tysięcy złotych. Jak podaje serwis warszawa.naszemiasto.pl, samorząd w Otwocku zamierza rozwiązać ten problem, stawiając kontenery dla osób mających największe zadłużenie. 

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Otwock. Miasto zamierza przenieść dłużników do kontenerów 

- Ta część osób, która w żaden sposób nie jest zainteresowana odrobieniem zaległości, a jest jeszcze uciążliwa dla sąsiadów, będzie przesuwana do mieszkań zlokalizowanych w kontenerach - zapowiadał kilka miesięcy temu Radiu Kolor prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Wyciąg narciarski  (zdjęcie ilustracyjne) Beskidy. Stoki narciarskie mają się otworzyć od 1 lutego. "To kwestia przetrwania"

Miasto zamierza kupić na start 10 wolnostojących jednostek. Ich koszt to około 50-70 tys. zł. Osiedle ma być oddalone od centrum miasta oraz istniejącej zabudowy, aby "trudni lokatorzy" nie przeszkadzali innym mieszkańcom. Na ten moment trwają poszukiwania firmy, która dostarczy kontenery. Różnić się one będą tym, że w każdym zamontowany zostanie przedpłatowy licznik energii elektrycznej. Jeśli osoba nie doładuje wcześniej konta, nie będzie miała dostępu do prądu. W ten sposób miasto chce zatrzymać przyrost zadłużenia. 

Serwis donosi, że po przedstawieniu planów budowy osiedla dla niepłacących miasto zawarło 30 ugód w sprawie płatności.

Stanisław Szwed Rząd nie zapomniał, dokręci śrubę na umowach zlecenia. Znamy termin zmian

Osiedla kontenerowe. Gdzie były w Polsce? 

W przeszłości podobne osiedla kontenerowe powstawały w Łodzi, Bydgoszczy, czy we Wrocławiu. W większości przypadków były jednak dość szybko likwidowane. Przeciwnicy rozwiązania zwracają uwagę, że takie działanie prowadzi do szkodliwego zjawiska, jakim jest segregowanie oraz oddzielanie od reszty społeczeństwa pewnej grupy osób, co zmierza do wykluczenia społecznego. 

Więcej o: