500 Plus to za mało? Wiceminister rodziny o nowym pomyśle na wsparcie Polaków [STUDIO BIZNES]

500 Plus to największy i najważniejszy program socjalny ostatnich lat. Możliwe jednak, że Polacy będą mogli wkrótce liczyć na nowe wsparcie. Czy waloryzowana renta dożywotnia, której wprowadzenie postuluje NBP, ma szansę stać się polskim sposobem na ubóstwo? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Stanisław Szwed, wiceminister rodziny. Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, rozliczy z kolei rząd z restrykcji nakładanych na firmy. Czy premier Mateusz Morawiecki słucha polskich przedsiębiorców? W programie nie zabraknie też nowości ze świata technologii i motoryzacji.

Z początkiem lutego rusza rejestracja wniosków do programu 500 Plus. Najważniejszy program socjalny ostatnich lat jest według Marleny Maląg, szefowej resortu rodziny, przyniósł wiele korzyści Polakom. 

"Rodziny stały się zamożniejsze, pojawiły się lepsze perspektywy ich rozwoju. Program zagwarantował lepsze warunki zakładania rodzin i wychowania dzieci i dlatego jest uznawany za jeden z najlepszych sposobów wspierania rodzin niemal we wszystkich grupach społecznych" - stwierdziła w rozmowie z "Super Expressem". 

Marlena Maląg Dramatyczna wyrwa demograficzna w 2020 r. to... wina rządu PO-PSL? Minister Maląg zaskakuje

500 Plus nie musi być ostatnim słowem rządu. Możliwe kolejne świadczenie

Czy w naszym kraju pojawi się jednak inne świadczenie? Narodowy Bank Polski postuluje wprowadzenie waloryzowanej renty dożywotniej. Czy ma szansę wejść w życie? Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl porozmawia o tym ze wiceministrem resortu.

Stanisław Szwed w programie "Studio Biznes" poruszy też inne istotne kwestie - na przykład ozusowanie umów o dzieło, które może wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

Przedsiębiorcy się buntują, ale mają rzecznika. "Rząd nie słucha"

W programie gościć będzie też Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, powołany na stanowisko w roku 2018. Wyjaśni, jakie są zastrzeżenia przedsiębiorców do obostrzeń, zakresu pomocy finansowej oferowanej przez państwo i polityki informacyjnej dotyczącej planów związanych z odmrożeniem gospodarki.

"Rząd nie słucha przedsiębiorców, dlatego ma bunt" - skomentował Abramowicz w jednym z wywiadów doniesienia o coraz częstszym wznawianiu działalności przez firmy objęte restrykcjami. Czy tego typu zachowań, które formalnie naruszają prawo, będzie więcej? 

Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości poświęconej programowi 500 Plus Czy rząd zwiększy 500 Plus do 600 Plus? Minister rodziny odpowiada

Czytaj też: 500 Plus z ważną zmianą. Wniosek trzeba złożyć jeszcze raz. Od 1 lutego startuje rejestracja przez internet

W programie nie zabraknie też stałych pozycji - Tomasz Korniejew, redaktor naczelny moto.pl, omówi najnowsze nowości ze świata motoryzacji. Technologiczne nowinki przedstawi Daniel Maikowski, redaktor next.gazeta.pl. 

Więcej o: