Booksy z rekordem. Fundusze z USA zainwestowały w polską markę 260 mln zł

Booksy otrzymała 70 mln dol., czyli 260 mln zł wsparcia od amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Polski startup planuje dalszą ekspansję na zagranicznych rynkach

Booksy to popularna aplikacja służąca do umawiania wizyt do fryzjerów i kosmetyczek. Obecnie korzysta z niej 13 milionów użytkowników. Booksy posiada umowy z Facebookiem, Googlem oraz Instagramem.  Twórcą aplikacji jest Stefan Batory, które kilka miesięcy temu połączył siły z Sebastianem Maśki odpowiedzialnym za stworzenie marki Versum. Booksy zamierza rozwijać działalność, a pomóc w tym mają pieniądze wyłożone przez amerykańskie fundusze inwestycyjne. 

Zobacz wideo Nowy smartfon? Te aplikacje warto zainstalować jako pierwsze

Booksy otrzymały 70 mln dol. wsparcia od amerykańskich funduszy 

Jak podaje money.pl, Booksy otrzymało 70 mln dol., czyli 260 mln zł od funduszy inwestycyjnych Cat Rock Capital oraz Sprints Capital. W przeszłości zainwestowały one m.in. w Revoluta oraz Vinted. Środki trafią do polskiego startupu w postaci emisji nowych udziałów w jednej transzy.

Kapsuły dla bezdomnych Ulmer NestNiemcy. W Ulm stanęły kapsuły dla bezdomnych jak z Cyberpunka 2077

Startupy finansowane są przez inwestorach w rundach w celu minimalizowania ryzyka. 70 mln dol., które otrzymało Booksy w rundzie C to największa kwota, jaką otrzymały polskie startupy na tym etapie rozwoju. Wcześniej, w rundzie D, czyli późniejszej fazie, po 80 mln dol. dostały Brainly oraz DocPlanner.  

Booksy planuje dalszą ekspansję. Niewykluczone przejęcia 

Celem wsparcia jest dalsza ekspansja Booksy na zagraniczne rynki. Niewykluczone są przejęcia innych spółek działających w branży. Obecnie aplikacja cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W ciągu trzech lat przychody spółki wzrosły o 1500 proc. 

GoogleWyszukiwarka Google na smartfony ze zmianami. Będzie bardziej czytelna

- Ta rekordowa inwestycja jest efektem dynamicznych wzrostów z ostatnich lat oraz grudniowej fuzji z Versum. Potencjał naszego dalszego rozwoju określa m.in. wciąż niski stopień digitalizacji salonów urody oraz ogromna popularność samej aplikacji - tłumaczy Stefan Batory. Założyciel Booksy twierdzi, że w ciągu 12-18 miesięcy Booksy stanie "unicornem", a więc spółką warta 1 mld dol. 

Więcej o: