Biedronka zrobiła "niezamierzoną promocję". W wyniku błędu cenowego wino było po dwa złote

W wyniku błędu cenowego Biedronka sprzedawała półsłodkie wino Fresco w cenie 1,99 zł - informuje serwis Wiadomoscihandlowe.pl. Cena regularna produktu to 10,99 zł. W wielu sklepach produkt został wykupiony.

Sieć Biedronka regularnie wprowadza okazyjne promocje. Na początku miesiąca pojawiła się zupełnie nowa okazja, tym razem jednak niezaplanowana. 

Biedronka z promocją na wino. Powodem błąd cenowy 

Jak informuje portal Wiadomoscihandlowe.pl, we wtorek 2 lutego wino półsłodkie Fresco Frizzante Fragola (butelka o pojemność 0,75 l) sprzedawane po cenie regularnej 10,99 zł zostało przez przypadek przecenione na 1,99 zł.  Według serwisu promocja nie jest wynikiem błędu na etykiecie, ale pomyłką w systemie kasowym. W związku z tym na kasie nabijana była cena 1,99 zł.

Problem dotyczył sklepów w różnej części Polski, a o jego pojawieniu się centrala sieci została poinformowana we wtorek około godz. 10:30. "Ich wdrożenie w życie musi jednak trochę potrwać, nie wystarczyła bowiem podmiana ceny w systemie kasowym przez zespół IT. Konieczne jest również wydrukowanie nowych cenówek i rozmieszczenie ich w sklepie" - czytamy w artykule. 

Aktualnie wino sprzedawane jest w cenie regularnej 10,99 zł, choć w niektórych sklepach produkt został wyprzedany po promocyjnej cenie. Sieć nie skomentowała zaistniałej sytuacji.

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Biedronka. W czasie akcji "Biała Noc" klienci również zyskali na błędzie systemu

W kwietniu ubiegłego roku Biedronka zorganizowała akcję promocyjną "Biała Noc". W ramach akcji osoby, które kupiły 20 różnych produktów, spośród nich trzy otrzymywały gratis. Miały to być najtańsze pozycje na paragonie, ale w wyniku błędu systemu kasowego z paragonu znikały trzy najdroższe sprzęty. Rekordziści zyskiwali na tym blisko 1 tys. zł. 

Więcej o: